Polecamy

Nazwy salonów kosmetycznych: jak je wybrać?

Jak poradzić sobie z kwarantanną koronawirusową w gabinecie...

Akcesoria fryzjerskie

Do czego służy pomocnik fryzjerski?

Pomocnik fryzjerski, inaczej wózek fryzjerski, jest to sprzęt, który można znaleźć obecnie w niemal każdym salonie fryzjerskim. Jest on niezwykle przydatny i usprawnia codzienną pracę z klientem. Dzięki niemu można bezproblemowo przemieszczać wszystkie potrzebne kosmetyki oraz narzędzia, takie jak suszarki, nożyczki czy golarki, co pozwala fryzjerowi mieć wszystko zawsze pod ręką. Z tego powodu warto jest więc zdecydować się na zakup pomocnika fryzjerskiego, który będzie charakteryzował się odpowiednią jakością wykonania oraz dużą powierzchnią.

Wózek fryzjerski to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdym profesjonalnym i dobrze wyposażonym salonie fryzjerskim. Zazwyczaj są one wyposażone w kółka, co wpływa na łatwość w przemieszczeniu go w trakcie obsługi klienta. Na pomocniku fryzjerskim można przechowywać na przykład sprzęt i akcesoria, które są potrzebne podczas farbowania czy układania włosów.

Jak wygląda pomocnik fryzjerski?

W całym meblu najbardziej istotna jest jego górna półka, na którą trafiają wszystkie używane aktualnie narzędzia fryzjerskie. Z tego względu bardzo istotny jest jej rozmiar- musi być na tyle duża, żeby zmieścić cały sprzęt. Przykładowo, może tam się znaleźć jednocześnie prostownica, lokówka, suszarka, farba do włosów itd. W zależności od materiału, z którego została wykonana półka, należy odpowiednio ją zabezpieczyć. Przykładowo, pomocniki fryzjerskie z plastikową półką mogą zostać uszkodzone pod wpływem ciepła, dlatego warto jest zastosować maty ochronne. Niektóre modele posiadają również na przykład specjalne uchwyty na sprzęty takie jak suszarka.

pomocnik fryzjerski  pomocnik fryzjerski   urządzenie salonu fryzjerskiego

Zdjęcia pobrane ze strony: https://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryjzerski-signiorina/

Dodatkowe funkcje

Co więcej, niektóre modele pomocników fryzjerskich posiadają liczne szuflady oraz półki, co pozwala przechowywanie akcesoriów, które powinny być zawsze pod ręką. Niektóre z nich są wyposażone także w specjalne uchwyty, na przykład na suszarki lub na podwieszenie szuflady. Istnieją również modele wyposażone w dyspenser do folii fryzjerskich.

Specjalistyczne wózki

Jeżeli potrzebujesz bardziej profesjonalnych rozwiązań, warto spróbować skorzystać z wyspecjalizowanego wózka. Na rynku istnieją wózki, które posiadają specjalne pojemniki na farby, a także pomocniki i akcesoria do włosów przedłużanych.

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...