Polecamy

Fotele barberskie - przystosowane do pielęgnacji brodaczy

Najlepsze narzędzia i techniki budowania lojalności klientów

Akcesoria fryzjerskie

Jak napisać dobry list powitalny do klienta

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Estetyka
 3. Jak napisać dobry list z ....

Prezentacja marki jest kluczowa, jest jak okładka książki, trailer filmu, refren piosenki. Sposób, w jaki się komunikujemy i prezentujemy po raz pierwszy, pozostawi w każdej osobie niepowtarzalne wspomnienie, a wspomnienie to może być pozytywne, bardzo złe, neutralne lub w niektórych przypadkach zostanie zapomniane.

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłych zmianach i pośpiechu na nowe sposoby komunikacji za pośrednictwem sieci społecznościowych, sieci, które są bardzo wymagające i natychmiastowe treści, wyróżnij się wśród tak wielu treści, wytycznych, influencerów i konkurencji to praca, która wymaga wiele poświęcenia i strategii, ale przede wszystkim samozaparcia, porozmawiajmy o tym, jak można napisać dobry list powitalny do klienta, aby być zapamiętanym w najlepszy sposób.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że istnieją różne sposoby powitania klienta: albo przez e-mail, bo zapisał się do portalu, przez wiadomość Whatsapp, przez wiadomość na Instagramie, przez wiadomość na Twitterze itd. Podsumowując, potrzebujesz listu, tekstu, który będzie Cię prawidłowo reprezentował.

Kluczowe wskazówki

 • Ortografiato twoja najlepsza prezentacja, dbanie o ortografię jest niezbędne podczas pisania dobrego listu powitalnego dla klienta, sprawdź szczegółowo każde słowo i zdanie, aby mieć nienaganną ortografię.

 • Spójność w przekazie, staraj się być jak najbardziej jasny unikając sprzeczności, wiele razy chcemy coś wyrazić, ale gdy ubieramy to w słowa wychodzi coś zupełnie innego niż chcieliśmy przekazać, poświęć dodatkowy czas i czytaj szczegółowo, aby Twój list miał spójność.

 • Unikalna wartość dodana, szukaj tego, co Twój produkt lub usługa może zaoferować, czego nikt inny nie oferuje lub nikt inny nie używa, oceń swoją unikalną wartość bardzo dobrze, aby się wyróżnić. Oferowanie usług manicure to nie to samo, co stwierdzenie, że można stworzyć wyjątkowe doświadczenie relaksu i komfortu z obsługą słowa podczas wykonywania usługi manicure. Ważne jest również, aby jasno określić, jakie usługi lub produkty oferujesz.

 • Mniej znaczy więcej, staraj się upraszczać swój przekaz dla konsumenta, angażuj go swoją treścią, ale przejdź do sedna.

 • Jeśli jednak treść jest długa, spraw, by była wartościowa, angażująca, spróbuj wykorzystać narzędzia takie jak storytelling podczas tworzenia dobrego listu powitalnego do klienta, opowiadając ciekawą anegdotę lub symulację o tym, jak zaczynałeś swój biznes lub czym się zajmują. • Zawsze czytaj tak, jakbyś otrzymywał tę wiadomość i zadawaj sobie pytanie: Czy uznałbym ją za interesującą? W ten sposób możesz być bardziej zainspirowany i sprawić, że Twoje treści będą bardziej wartościowe, w końcu witasz nową osobę, która będzie częścią Twojej biznesowej podróży, każdy klient się liczy i jest coś wart, spraw, by poczuł się wyjątkowo.

 • Bliskość i szacunek, tak, możesz być pełenszacunku w tym samym czasie, że jesteś blisko, zawsze utrzymuj ton z "ty", ale unikaj używania przymiotników kwalifikujących, aby odnieść się do ludzi, zawsze dobrze jest odnieść się do klienta z ich nazwiskami.

List powitalny wysłany pocztą elektroniczną

Witając klienta przez e-mail musisz wziąć pod uwagę inne rzeczy, takie jak projekt, istnieje kilka platform, które mogą pomóc w prawidłowym i praktycznym projektowaniu, wśród nich jest między innymi Canva, Mailchimp. Wybierz prawidłowo swój projekt, tak aby był spójny z Twoją marką. Staraj się zawsze używać tej samej typografii swojej marki, jej kolorów i całego designu, który prezentuje.

List powitalny przez Whatsapp

Używaj emojis! Tak, nie musisz się bać emojis, są tam nie bez powodu. Spersonalizuj swoją wiadomość za pomocą tych emojis, których Twoja firma zawsze używa.

Praktyczne przykłady dla Whatsapp:

 • Witam! ???? Dziękujemy za napisanie do CocoLoco, zapraszamy na tę tropikalną przygodę. Powiedz nam, jak możemy dziś pomóc i ułatwić Ci życie dzięki naszym usługom? ????

 • Hej! ???? Witamy w Salamandra Content, czy jesteś gotowy na poprawę swojej marki? Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc w zwiększeniu ilości treści.

Artykuły powiązane

 1. Jak stworzyć protokół obsługi klienta, który sprawi, że Twoi klienci zakochają się i będą wracać?
 2. Przykłady skarg i zażaleń klientów
 3. Stwórz pytania do badania satysfakcji, które faktycznie pomogą Ci podjąć decyzje.

Zobacz

Jak wybrać fachowców do swojego salonu?

Strona główna Blog AgendaPro Beauty Jak wybrać...

Jak zapobiec sytuacji, w której Twoi klienci...

Strona główna Blog AgendaPro Beauty Jak...

3 Powody, dla których fryzjerzy opuszczają...

Strona główna Blog AgendaPro Beauty 3 Powody...