Polecamy

Ranking mebli fryzjerskich 2022

50 najlepszych pomysłów na nazwę spa (i błędy, których...

Akcesoria fryzjerskie

Kolory do spa: cztery niezbędne rekomendacje

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Kolory w spa: cztery zalecenia ...

Kolory, których użyjesz do udekorowania swojej spa są tak samo ważne, jak wyposażenie techniczne, z którym pracujesz, czy profesjonalny personel, który w niej pracuje. Kiedy otwierasz spa, jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby odnieść sukces, jest atmosfera, jaką chcesz otoczyć swoje obiekty, oraz klimat, jaki ma panować w twoim obiekcie.

Podpowiadamy, jakie kolory są najodpowiedniejsze do stworzenia spa, tak aby stało się ono miejscem, które klienci będą wspominać po wyjściu lub w którym będą chcieli spędzać więcej czasu.

Kolory przemawiają za Twoją marką

Uzdrowisko to miejsce zaprojektowane tak, aby zapewnić poczucie wyciszenia, spokoju i relaksu. Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów zadbania o atmosferę dobrego samopoczucia, której poszukują Twoi klienci, jest udekorowanie pomieszczenia kolorami, które przekazują im to uczucie.

Aby skutecznie przekazać intencje spa, dobrze jest znać język kolorów i ich znaczenie. Kolory w różny sposób wpływają na nasze postrzeganie rzeczy, nasze emocje i nasze decyzje. Dlatego wiedza o tym, jak sobie z nimi radzić, może pomóc Twojemu spa w drodze do sukcesu, ponieważ sposób, w jaki zostanie urządzone, będzie odzwierciedlał osobowość Twojej marki.

Krótko mówiąc, kolory, które wybierzesz, będą mówić o Twojej marce najlepiej niż cokolwiek innego . Stanowią one niewerbalny środek komunikacji, który wywrze silne wrażenie na klientach i ich decyzjach dotyczących produktu.

Dzięki kolorom można przyciągnąć klientów i sprawić, że nie będą chcieli wyjść, gdy już znajdą się w budynku. Kolor sam w sobie może wywołać efekt powitania, a w połączeniu z innymi kolorami może wywołać zupełnie inny efekt, ponieważ zależy to również od kontekstu i miejsca, w którym wybrany kolor się znajduje. Istnieją specjalistyczne badania, takie jak psychologia koloru, które oceniają wpływ kolorów na ludzkie zachowanie i mogą służyć jako narzędzie do rozwikłania języka kolorów.

Weź pod uwagę poniższe zalecenia i wybierz kolory spa, które najlepiej pasują do Twoich pomieszczeń, aby zapewnić dobre samopoczucie, które przyciągnie klientów. Fasada budynku to pierwsze wrażenie, jakie odnoszą klienci. Aby się wyróżnić, pozytywnie zaznaczyć swoją obecność i jak najlepiej ją wykorzystać, przedstawimy cztery niezbędne zalecenia.

Zalecenia kolorystyczne dla spa

Mieszaj i dopasowuj

Ponieważ kolory, podobnie jak słowa, są językiem komunikacji, ich właściwe dobranie może pomóc nie tylko w precyzyjnym i łatwym osiągnięciu pożądanego efektu, ale także w uzyskaniu znacznie większej mocy. Przy wyborze kolorów do spa ważne jest, aby być wolnym i kreatywnym. Możesz znaleźć się w sytuacji, w której Twoje możliwości wyboru są zbyt ograniczone lub zbyt powszechne. Aby się wyróżnić i lepiej komunikować, należy łączyć kolory w taki sposób, aby nie tylko były obecne same w sobie, ale aby jako całość wzajemnie się wzmacniały i potęgowały emocje, które wywołują, a tym samym przemawiały za tym, co reprezentuje Twoja marka.

Jasne kolory to zawsze najlepsze rozwiązanie

Ponieważ spa jest ośrodkiem relaksacyjnym, którego celem jest pomoc klientom w rozładowaniu stresu codziennego życia, najlepszym rozwiązaniem będzie pomalowanie go na jasne, pastelowe kolory. Zaleca się stosowanie kolorów kojarzących się z pozytywnymi myślami i spokojem, który chcemy wywołać.

Ze wszystkich kolorów spa, tym, który powinien najbardziej wyróżniać się w Twojej spa jest biały. Jest to kolor duchowy par excellence. Jest kojarzony z czystością i niewinnością, a także z emocjami związanymi z nowymi początkami i motywacją. Daje również poczucie spokoju i oczyszczenia, a jednocześnie sprawia, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Do wyboru jest nieskończona liczba odcieni bieli, ale my polecamy czystą biel, jedwabistą biel i kremową biel. Odcienie można wypróbować w różnych kombinacjach i w różnych miejscach w spa, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Spa zachęca do relaksu ciała i ducha, a jasne odcienie niebieskiego mogą pomóc wzmocnić to uczucie. Można również wybierać spośród jasnych odcieni, takich jak błękit nieba lub błękit kaprysu, które zmniejszają stres i niepokój oraz kojarzą się z harmonią i pewnością siebie. Zalecamy stosowanie ich w pomieszczeniach, w których obecna jest woda, aby wzmocnić uczucie płynności.

Innym pastelowym kolorem, którego użycie zalecamy w ramach palety kolorów spa, jest jasna zieleń, kolor kojarzony z poczuciem równowagi i nadziei. Jest to jeden z najczęściej stosowanych kolorów w tego typu obiektach ze względu na jego działanie uspokajające i poprawiające samopoczucie. Zalecamy łączenie go z bielą, ponieważ jako kolor neutralny odbiera wiele energii kolorom, które mu towarzyszą, i sprawia, że stają się one mocniejsze.

Wreszcie, w ramach gamy kolorów pastelowych, zdecydowanie zalecamy stosowanie jasnych odcieni brązu i beżu lub kremu. Oba kolory są silnie kojarzone z witalnością i zdrowiem, dlatego bardzo dobrze komponują się z różnymi odcieniami bieli, podkreślając dobre samopoczucie.

Jasne kolory, które ożywią Twoją przestrzeń

Chociaż jasne odcienie są najlepszymi sprzymierzeńcami przy wyborze kolorów do spa, ich nadmierne użycie może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ mogą stać się zbyt nudne. Zalecamy ożywienie go poprzez zastosowanie kolorów takich jak żółty lub pomarańczowy w jasnych odcieniach. Są to kolory, które kojarzą się z pozytywnością, optymizmem, zabawą i bliskością. Te kolory i wrażenia można wykorzystać w takich miejscach, jak szatnie czy recepcja. Pamiętaj, aby łączyć je z jasnymi i pastelowymi kolorami.

Grey, as w rękawie

Gdy nie masz już wyboru między pastelami a jasnymi odcieniami jaskrawych kolorów, szarość jest alternatywą, która może uratować tę bezbarwną przestrzeń. Podobnie jak zielony, szary jest kolorem neutralnym, który charakteryzuje się tym, że jest naładowany energią koloru, który mu towarzyszy. Sam w sobie jest kolorem kojarzonym z równowagą i dystynkcją. Idealny do nadania pomieszczeniom eleganckiego charakteru, polecany do stosowania w łazienkach.

Zapoznaj się z różnymi kombinacjami tych czterech zaleceń i wzmocnij doznania klientów w Twoim lokalu dzięki pozytywnym emocjom i wrażeniom, jakie mogą wywołać kolory. Możesz zastosować się do tych zaleceń, aby udekorować i ujednolicić wygląd swojej spa i zapewnić w pełni holistyczne doświadczenie.

Powiązane artykuły:

  1. Rodzaje i wzory mebli spa
  2. Nazwy uzdrowisk: jak je wybierać?
  3. Projekty spa: Przykłady i wskazówki

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...