Polecamy

Siedem punktów korekty koloru włosów

2 najlepsze rzeczy, które możesz zrobić dla swoich kręconych...

Akcesoria fryzjerskie

Kontrola gotówki w excelu a oprogramowanie kasowe dla Twojej firmy

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Kontrola gotówki w excelu a oprogramowanie kasowe ....

Znajomość najlepszego sposobu ewidencjonowania wpływów pieniężnych w Twojej firmie zagwarantuje lepszy przepływ gotówki, ale przede wszystkim pozwoli uniknąć nieregularnych strat czy błędnego wystawiania faktur w codziennej akcji sprzedażowej. Istnieje kilka możliwości zapewnienia prawidłowego przebiegu procesu kasowego. Poniżej poznasz dwie metody skutecznej kontroli kasowej.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że cash control to format księgowy, którego celem jest rejestracja codziennych wydatków i płatności, które stanowią najważniejszą część wielkości przychodów i wydatków. W tym artykule skupimy się na opisaniu dwóch najczęściej stosowanych metod tego zapisu. Dowiedz się, jak zrobić kontrolę gotówki w Excelu lub za pomocą konkretnego programu.

Kontrola środków pieniężnych w Excelu

Program Excel jest jednym z najbardziej przydatnych i polecanych do zadań księgowych, jak również przydaje się do wszelkiego rodzaju ewidencji: czy to szablonów harmonogramów, szczegółowych list inwentaryzacyjnych, czy schematów kupna-sprzedaży, jak w tym przypadku. Excel posiada jednak ogólną metodę prowadzenia zapisów, która mimo możliwości operowania niestandardowymi zmianami, ma szereg wad dla dzisiejszego świata biznesu.

Wady książki kasowej w Excelu

Pomimo użyteczności Excela, w dzisiejszym świecie zachowanie takich ręcznych narzędzi nad możliwościami nowych technologii nie jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego powstającego biznesu. Głównym powodem niepodejmowania zmiany technologii zapisu jest przyzwyczajenie, ponieważ większość z nas dostosowała korzystanie z Excela do funkcjonalności naszego biznesu i migracja jest opcją obawiającą się .

Należy mieć świadomość, że choć może się wydawać, że korzystanie z arkusza kalkulacyjnego Excel zaspokoi wszystkie potrzeby, to jednak z jego używaniem wiążą się bardzo wysokie i zazwyczaj niezauważalne koszty. Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego Excel w ewidencji środków pieniężnych spowalnia nasze działania w zakresie efektywności i wydajności. Poznaj wady stosowania arkusza Excel jako narzędzia kasowego:

  1. Jest to narzędzie niezwykle spersonalizowane. Jeśli więc potrzebujesz, aby więcej niż jedna osoba miała dostęp do arkusza kasowego, musisz udostępnić go każdej osobie lub przesłać arkusz do chmury. Ryzykujesz utratę cennych informacji w procesie, a w zakresie korzystania z zapisów w czasie rzeczywistym stracisz wiele potrzebnego i użytecznego czasu.

  2. Praca z arkuszami kalkulacyjnymi Excela jest czasochłonna. Kiedy wszystkie osoby, z którymi dzieliłeś się arkuszem kalkulacyjnym, będą musiały dostosować te informacje do głównego arkusza. W zależności od liczby osób obsługujących rekord, proces ten może być czasochłonny i podatny na błędy. Prawidłowe wykorzystanie Excela jako narzędzia kasowego wymaga pełnego poświęcenia.

  3. Matendencję do zakłócania dynamiki pracy. W przeciwieństwie do oprogramowania kasowego, Excel nie pozwala na automatyzację zadań, co jest ogromną wadą, gdy mamy do czynienia ze złożonymi projektami. Arkusze kalkulacyjne Excela nie pozwalają na programowe i programistyczne sterowanie czasem, zasobami i konkretnymi działaniami, a także przeciążają Twoją kadrę zarządzającą obowiązkami.

  4. Może to prowadzić do braku zaufania. Dostęp do arkuszy kalkulacyjnych przypisanych do określonej sieci użytkowników wymaga prywatności, czyli wysłania wiadomości e-mail. Zarządzanie tymi arkuszami kalkulacyjnymi na wspólnych dyskach wymaga aktywacji i blokady konkretnych użytkowników, czasem dostawców lub inwestorów. Może to prowadzić do braku zaufania i nieporozumień między stronami.

Zalety oprogramowania kasjerskiego

Są one również znane jako oprogramowanie do zarządzania. Zazwyczaj są one połączone z komputerem i mogą pełnić funkcję kasy fiskalnej. Wykraczają one jednak daleko poza tradycyjne kasy fiskalne i pozwalają na kontrolę bardzo konkretnych aspektów rejestrowanej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie kasowe ma za zadanie uprościć zadania księgowe w firmie. Wdrożenie w firmie oprogramowania kasowego zautomatyzuje operację księgowo-handlową w czasie rzeczywistym i pozwoli na sprawniejsze zarządzanie firmą.

W przeciwieństwie do szablonu w Excelu, pozwalają one pójść o krok dalej w prowadzeniu dokumentacji. Postęp technologiczny związany z każdym oprogramowaniem pozwala na dodanie do podstawowych funkcji obliczeniowych pewnej liczby narzędzi (sprzętowych i programowych), które usprawniają ewidencję sprzedaży. Te najlepsze pozwalają na scentralizowanie wszystkich aspektów działalności w jednym narzędziu, które generuje np. faktury i listy płac.

Oprogramowanie kasowe wprowadza szerokie możliwości ewidencji do formatów księgowych, które mogą być tworzone dla różnych systemów operacyjnych. Może więc wykorzystywać wszystkie narzędzia i urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony czy tablety, które mogą być wyposażone w kompatybilny komputer. Wszystko za dość niską cenę. Ta zmienność i rozbudowa technologiczna sprawiają, że jest to najbardziej wydajna opcja.

Powiązane artykuły:

  1. Co powinna mieć teczka klienta salonu kosmetycznego?
  2. Jak zarządzać salonem lub pracownią fryzjerską?
  3. Cele spa: korzyści poza relaksem

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...