Polecamy

Kupno istniejącego salonu

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed wizytą u fryzjera

Akcesoria fryzjerskie

Terapia podciśnieniowa: co to jest i jak działa ten zabieg estetyczny?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Terapia podciśnieniowa: co to jest i jak ...

Terapia podciśnieniowa to kolejny nieinwazyjny zabieg, który jest bardzo modny i szeroko stosowany w dzisiejszej branży estetycznej. Podobnie jak wiele innych zabiegów, jest ona odpowiedzialna za eliminację tłuszczu nagromadzonego w leczonych obszarach ciała.

Terapia podciśnieniowa jest jedną z tych usług, które Twoja firma kosmetyczna powinna stosować, aby utrzymać się w czołówce, ponieważ zabieg ten jest często poszukiwany i stosowany w najlepszych salonach kosmetycznych i uzdrowiskach na świecie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest i jak działa terapia vacum , koniecznie przeczytaj ten artykuł.

¿Co to jest terapia podciśnieniowa?

Terapia podciśnieniowa jest uważana przez ekspertów za jedną z najnowocześniejszych i najbardziej wszechstronnych metod redukcji tkanki tłuszczowej, jakie są obecnie dostępne. Ten zabieg estetyczny wykorzystuje specyficzną i innowacyjną technologię, która podczas tej samej sesji bardzo skutecznie eliminuje zlokalizowany tłuszcz oraz ujędrnia i tonizuje skórę.

Jest to technika, która polega na stosowaniu masażu w określonych obszarach ciała, w których pożądana jest redukcja tkanki tłuszczowej. Masaże te są wykonywane od wewnątrz skóry w kierunku na zewnątrz za pomocą pewnego rodzaju bardzo subtelnego zasysania wykonywanego przez specjalistyczne urządzenia. Urządzenia te drenują tkankę tłuszczową i stopniowo mobilizują ją do układu limfatycznego. Terapia podciśnieniowa ma wiele funkcji jako zabieg estetyczny, ponieważ eliminuje tłuszcz i redukuje cellulit, a także poprawia elastyczność skóry i działa jako metoda złuszczająca.

W tym sensie terapia podciśnieniowa jest jednym z najlepszych narzędzi lub usług, jakie może mieć firma z branży estetycznej, ponieważ jest to idealna metoda dla każdego, kto chce poprawić swoją sylwetkę bez konieczności chodzenia pod nóż.

Jak działa terapia podciśnieniowa?

Jak już wspomnieliśmy, ta technika nieinwazyjnych zasad jest stosowana poprzez masaż od wewnątrz skóry za pomocą subtelnego i stopniowego zasysania, które stymuluje uwalnianie płynu zatrzymanego przez komórki. Wykonuje się ją za pomocą małego urządzenia składającego się z przezroczystego kubka wysterylizowanego na potrzeby zabiegu. Kubek ten stopniowo zasysa tkanki, na których jest umieszczony, i jest zaprogramowany tak, aby inicjować delikatne zasysanie. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, jest on często łączony z zastosowaniem radiofrekwencji w celu poprawy elastyczności i wyglądu skóry pacjenta.

Terapia podciśnieniowa nie jest jednak procesem szybkim, ponieważ do wyleczenia poważnego przypadku cellulitu potrzeba od 11 do 15 sesji. Różnią się one w zależności od przypadku i zawsze mogą być mniejsze, jeśli pacjentowi towarzyszy leczenie poprzez zmianę nawyków żywieniowych lub ćwiczeń, które sprzyjają efektom procesu estetycznego. Ogólnie rzecz biorąc, w standardowych przypadkach poprawa może być zauważalna już od siódmej sesji. Zaleca się, aby po zakończeniu leczenia pacjent wracał na jedną sesję w miesiącu w celu podtrzymania efektów.

Gdzie stosuje się terapię podciśnieniową?

Terapia podciśnieniowa to metoda redukcji masy ciała, którą można stosować w wielu częściach ciała. Obszarami najbardziej preferowanymi przez zabieg na ciele, czyli tam, gdzie stosuje go większość beneficjentów, są pośladki, uda i nogi, czyli ogólnie obszary o największej częstości występowania cellulitu.

Jest to jednak zabieg szeroko stosowany w przypadku bardziej specyficznych obszarów ekspresji, takich jak twarz. Znana jako terapia podciśnieniowa twarzy, metoda ta stosowana na twarzy służy poprawie regeneracji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Dzięki temu zabiegowi pacjent będzie mógł zmniejszyć lub opóźnić oznaki starzenia się skóry oraz poprawić jej strukturę i jędrność.

Korzyści i rezultaty terapii podciśnieniowej

Do najbardziej popularnych zalet terapii vacum należy jej skuteczność w walce z cellulitem , ale ma ona również wiele innych zalet, takich jak poprawa funkcjonowania układu limfatycznego oraz pozytywny wpływ na wygląd i elastyczność skóry. Ma również istotny wpływ na poziom mięśni, ponieważ dzięki redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej sprzyja działaniu ćwiczeń na mięśnie, co pozwala osiągnąć szybsze i lepsze rezultaty w zakresie tonizacji.

Inne szczególne korzyści z terapii podciśnieniowej mogą być następujące:

  • Pomaga skuteczniej eliminować toksyny zatrzymane przez organizm.

  • Znacząco poprawia krążenie krwi oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

  • Poprawia jędrność skóry.

  • Zmniejszenie napięcia mięśni w wyniku masażu.

  • Modeluje sylwetkę dzięki działaniu polegającemu na redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej.

  • Zmniejsza cellulit w obszarach dotkniętych chorobą.

  • Przeciwdziała powstawaniu przebarwień i matowości skóry.

Przygotowanie do wakuoterapii

Przed poddaniem się zabiegowi vacumterapii zaleca się, aby pacjent bardzo dobrze się nawadniał, a lepsze wyniki zawsze uzyskuje się u osób stosujących zdrową i zbilansowaną dietę. Dlatego też, choć terapia podciśnieniowa nie wymaga specjalnego przygotowania przed zastosowaniem, jest katalizatorem znacznie zdrowszego stylu życia, co czyni ją doskonałym kandydatem do zastosowania w holistyczno-estetycznych przestrzeniach zabiegowych.

Późniejsza pielęgnacja po terapii podciśnieniowej

Należy także zalecić pacjentom, aby po zabiegu terapii vacum pili dużo wody, ponieważ pomoże to i przyspieszy proces usuwania tkanki tłuszczowej, która następnie zostanie wydalona wraz z moczem. Należy również unikać spożywania tłuszczów i cukrów w nadmiarze , ponieważ spowalniają one proces redukcji i eliminacji tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, terapia podciśnieniowa jest niezwykle popularnym nieinwazyjnym zabiegiem estetycznym, a wiele kobiet i mężczyzn wykorzystuje ją jako metodę redukcji tkanki tłuszczowej i korzysta z jej wspaniałych zalet. Jeśli więc zastanawiasz się nad założeniem firmy kosmetycznej lub już ją prowadzisz i chcesz urozmaicić swoją ofertę usług i pójść o krok dalej, włączenie terapii podciśnieniowej do oferty zabiegów jest doskonałą decyzją.

Powiązane artykuły:

  1. Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
  2. Mikrodermabrazja: zastosowanie, rodzaje, korzyści i przeciwwskazania
  3. Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i niezbędne wyposażenie

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...