Polecamy

Jak system CRM może usprawnić zarządzanie salonem fryzjerskim?

Jak radzić sobie z problematycznymi wiadomościami od klientów...

Akcesoria fryzjerskie

Top 5 najczęściej poszukiwanych zabiegów w chirurgii plastycznej

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Health
  3. 5 najbardziej pożądanych zabiegów w ...

Szacuje się, że ponad 40% pokolenia millenialsów (osób urodzonych między 1980 a 1995 rokiem) poddało się operacji plastycznej. Ta liczba, podana przez Hiszpańskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, pokazuje nam ważną sprzeczność w dzisiejszym świecie: body positive vs. decyzja o estetycznej wymianie jakiejś części naszego ciała. Podobnie odsetek mężczyzn i kobiet poddających się tego typu zabiegom pozostał mniej więcej stały: 70% dla kobiet i 30% dla mężczyzn.

Z drugiej strony, popyt na tego typu zabiegi wciąż kwitnie i szacuje się, że do 2020 roku ten trend się utrzyma: szacuje się, że zapotrzebowanie na chirurgię kosmetyczną rośnie o 20% rocznie. Kilku lekarzy komentuje jednak, że mimo wzrostu popytu i jego trwałości, coraz bardziej zmienia się sposób wykonywania niektórych zabiegów estetycznych: klientki decydujące się na operacje estetyczne dążą do znacznie bardziej naturalnych modeli ciała i odchodzą od ekstra dużych rozmiarów na przykład piersi czy ust.

W każdym razie, poza sprzecznościami i liczbami, faktem jest, że chirurgia plastyczna nadal jest jedną z najczęściej stosowanych metod estetycznych i jest używana bardziej niż jako kaprys, ale aby każda osoba czuła się komfortowo i dobrze o sobie.

Oto pięć najbardziej pożądanych operacji kosmetycznych w tym 2020 roku:

  • Blefaroplastyka

Operacja ta ma na celu odmłodzenie powiek. Poprzez przebudowę tkanek okołogałkowych zabieg ten ma na celu skorygowanie nadmiaru skóry w tej okolicy ciała. Zabieg ten jest na ogół prosty, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1 do 2 godzin. Dwie z jego głównych zalet to likwidacja worków pod oczami oraz poprawa pola widzenia, gdyż poprzez likwidację nadmiaru skóry pole widzenia ulega poszerzeniu.

  • Rhinoplastyka

Plastyka nosa to jeden z zabiegów estetycznych par excellence. Polega na modyfikacji kształtu nosa, w celu poprawy jego wyglądu, oddychania lub obu tych elementów. Plastyka nosa może modyfikować kość, chrząstkę lub skórę, a nawet wszystkie trzy. Przed poddaniem się temu zabiegowi należy koniecznie skorzystać z Photoshopa pooperacyjnego, aby mieć pewność, że pacjent otrzyma pożądany efekt.

Zabieg ten ewoluował przez lata i rośnie możliwość powrotu do zdrowia bez tak wielu skutków ubocznych.

  • Liposukcja

Ta technika chirurgiczna jest jedną z najbardziej popularnych. Po raz pierwszy został użyty do celów kosmetycznych w 1977 roku i od momentu wprowadzenia przeszedł kilka modyfikacji. Ogólnie rzecz biorąc, liposukcja pozwala na konturowanie sylwetki poprzez usunięcie tłuszczu lub tkanki tłuszczowej. Zwykle wykonuje się go za pomocą kaniuli lub strzykawki, choć stosuje się również laser lub ultradźwięki. Liposukcję stosuje się najczęściej na brzuchu, biodrach i udach.

Dziś liposukcja rozwinęła się pod względem techniki i rekonwalescencji pacjenta. Dzięki pewnym modyfikacjom, liposukcja pozwala dziś na większą adaptację tkanek po zabiegu i mniejsze krwawienie podczas zabiegu.

  • Mammoplastyka powiększająca

Mammoplastyka jest chyba jednym z najbardziej popularnych i szeroko stosowanych zabiegów chirurgicznych w celach kosmetycznych obok liposukcji. Mammoplastyka służy do wszczepienia implantów piersi lub przeszczepu tłuszczu w celu zwiększenia rozmiaru i zmiany kształtu piersi. Mimo różnych wad i kontrowersji w przeszłości, protezy są ostatnio coraz bardziej zaawansowane i zarówno zabieg, jak i okres pooperacyjny stają się coraz mniej traumatyczne dla pacjentów. Jest jednak pewna nowość: coraz mniej kobiet prosi o implanty o objętości 500 cm3 lub większej.

  • Bichektomia czyli usunięcie kulek Bichata

Technika ta polega na usunięciu tzw. kulek Bichata, czyli gruczołów tkanki tłuszczowej w policzkach. W skrócie jest to wydobycie policzków w celu uzyskania bardziej zdefiniowanej i wystylizowanej twarzy. Operacja ta stała się popularna dzięki dziewczynie Froilána, Mar Torres.

Zabieg ten wykonywany jest w ciągu 30 minut w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga zakładania szwów, a powrót do zdrowia jest niemal natychmiastowy. Jednak ta procedura może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego u osób starszych: lepiej jest ją wykonać, jeśli masz od 20 do 30 lat.

Bichektomia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w ostatnich latach i należy się spodziewać, że tak będzie nadal.

W skrócie, choć operacja lub zabieg estetyczny jest taki sam (powiększanie piersi lub liposukcja), to zmienił się sposób jego realizacji, na przykład rozmiar protez piersi. Kolejnym ważnym elementem, o którym należy pamiętać jest to, że niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na operację czy nie, najważniejsza jesteś Ty sama: zdecyduj się na opcję, która w Twoim odczuciu Cię uszczęśliwia i sprawia, że czujesz się bardziej komfortowo ze swoim ciałem. Body positive nie odnosi się tylko do ciał bez operacji kosmetycznych.

Zobacz

Jak wybrać fachowców do swojego salonu?

Strona główna Blog AgendaPro Beauty Jak wybrać...

Jak zapobiec sytuacji, w której Twoi klienci...

Strona główna Blog AgendaPro Beauty Jak...

3 Powody, dla których fryzjerzy opuszczają...

Strona główna Blog AgendaPro Beauty 3 Powody...