Polecamy

Sposoby na wypadające włosy

Nowoczesne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Akcesoria fryzjerskie

Wszystko o przedłużaniu rzęs arkusz kliniczny

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Wszystko o dokumentacji klinicznej dla ...

Przedłużanie rzęs to w ostatnich latach jeden z najważniejszych trendów w świecie kobiecego piękna. Chociaż praktyka ta jest stosowana od kilku lat dzięki sztucznym rzęsom, obecnie efekt dłuższych rzęs można uzyskać również w sposób półtrwały lub trwały dzięki takim technikom jak lifting i inne zabiegi.

Jednak przed zastosowaniem jakiegokolwiek zabiegu na rzęsy konieczne jest, aby właściwe centrum estetyczne przeprowadziło badanie kliniczne z zainteresowaną klientką. Zanim wyjaśnimy, na czym ona polega, krótko przedstawimy, czym jest przedłużanie rzęs i jakie są możliwe metody, patologie oczu i w związku z tym znaczenie dokumentacji klinicznej, a także zalecaną opiekę po zabiegu i inne często pojawiające się wątpliwości.

Z czego składa się przedłużanie rzęs?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, że przedłużanie rzęs stosuje się w celu powiększenia i pogłębienia spojrzenia poprzez wydłużenie rzęs i zwiększenie ich objętości, zwłaszcza u kobiet, które mają krótkie lub rzadkie rzęsy. Kobiety poszukują również możliwości przedłużenia rzęs, aby poprawić nie tylko ich podkręcenie, ale także grubość, długość i ilość, a tym samym uzyskać bardziej urzekające spojrzenie. Jest to również dobra alternatywa dla osób, które poddały się zabiegom medycznym, podczas których utrata rzęs jest jednym z niepożądanych skutków leczenia.

Zabiegi i metody: lifting lub trwała ondulacja

Istnieje kilka sposobów na przedłużanie rzęs. Lifting natomiast to zabieg podobny do trwałej ondulacji rzęs, który polega na podniesieniu i podkreśleniu podkręcenia rzęs w naturalny sposób. Procedura ta trwa około 45 minut, a do naturalnego rozciągnięcia rzęs używa się specjalnych silikonowych poduszeczek.

Trwałe przedłużanie rzęs, z drugiej strony, jest zabiegiem stosowanym do kształtowania i podkręcania rzęs do bardziej wyrazistego kształtu. Zabieg trwa około półtorej godziny i w przeciwieństwie do liftingu rzęs nie wykorzystuje się w nim silikonowych płatków kosmetycznych, lecz klej na bazie lateksu i bawełniane wałeczki różnej wielkości. Tak więc, podczas gdy lifting rzęs wygładza i lekko unosi rzęsy w naturalny sposób, trwała ondulacja podkręca je i modeluje, podkreślając jeszcze bardziej ich krzywiznę, zwłaszcza na końcach.

Przedłużane rzęsy są wykonane z syntetycznego poliestru i są zróżnicowane pod względem długości, grubości i podkręcenia. Najbardziej zalecane są te, które umieszcza się pojedynczo, z zamiarem uzyskania bardziej naturalnego efektu.

Wybór metody przedłużania rzęs zależy od rodzaju rzęs. Na przykład, w przypadku rzęs krótkich i średniej długości lepiej jest skorzystać z usługi trwałej, natomiast w przypadku rzęs naturalnie długich wystarczy zastosować technikę liftingu.

Efekt końcowy na rzęsach może utrzymywać się od sześciu do ośmiu tygodni, pod warunkiem, że są one odpowiednio pielęgnowane. Specjaliści zalecają konserwację co trzy do czterech tygodni.

Materiały

Jeśli chodzi o materiały, zazwyczaj stosuje się różne rodzaje rzęs - mogą to być rzęsy syntetyczne, jedwabne, norcze lub z norek. Wybór materiału zależy od efektu pożądanego przez klienta.

Syntetyczne rzęsy są naturalne i gęste, natomiast rzęsy jedwabne są miękkie i elastyczne, co znacznie ułatwia ich pielęgnację. Z drugiej strony, przedłużanie rzęs z norek różni się grubością i długością, ale jest znacznie lżejsze niż na przykład przedłużanie rzęs syntetycznych. Z kolei rzęsy z norek są pochodzenia zwierzęcego i są niezwykle lekkie. Stosuje się je jednak w celu uzyskania bardziej naturalnego wyglądu, ponieważ nie nadają one zbyt dużej objętości ani nie wydłużają rzęs w przeciwieństwie do rzęs syntetycznych lub jedwabnych.

Przed zapisem klinicznym: znajomość patologii oczu

Podczas przedłużania rzęs stosuje się cyjanoakrylan etylu, specjalny rodzaj kleju przeznaczony do tego obszaru twarzy. Jednak przed zastosowaniem jakiejkolwiek procedury przedłużania rzęs konieczne jest, aby specjalista sprawdził, czy klientka nie cierpi na żadną patologię oczu, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych; w tym celu przed zabiegiem przeprowadzana jest dokumentacja kliniczna.

Dokumentacja kliniczna jest stosowana w celu uniknięcia ewentualnych negatywnych skutków stosowania któregokolwiek ze składników kleju u klienta. Jeśli jednak klient zdecyduje się na zabieg, a cierpi na którąkolwiek z poniższych patologii, zaleca się podpisanie umowy, w której centrum estetyczne i specjalista odpowiedzialny za wszelkie ewentualności są zwolnieni z wszelkiej odpowiedzialności.

Poniżej przedstawiamy patologie, które należy wziąć pod uwagę:

  • Zaćma: ta patologia polega na zmętnieniu krystalicznej soczewki oka, które utrudnia widzenie. Stopniowo prowadzi do utraty wzroku. Choroba ta pojawia się zwykle w starszym wieku i ma charakter zwyrodnieniowy; często jednak jej wystąpienie wiąże się także ze stosowaniem niektórych leków oraz jest konsekwencją powikłań niektórych chorób, takich jak cukrzyca.
  • Suche łzy: ta patologia polega na tym, że oko jest suche z powodu braku łez. Choroba ta ma charakter przewlekły i na ogół postępujący. Jej przyczyny są różnorodne, ale wiążą się ze zmniejszeniem częstotliwości mrugania; w tym sensie najbardziej narażone na wystąpienie tej choroby są osoby spędzające dużo czasu przed komputerem, a nawet lekarze rezydenci w specjalnościach chirurgicznych. Zwykle zaleca się stosowanie sztucznych łez ze sterydami lub bez nich, w zależności od przypadku.
  • Jaskra: Choroba ta polega na wzroście ciśnienia wewnątrz gałki ocznej, co prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego, a w konsekwencji do utraty wzroku. Ryzyko zachorowania na jaskrę jest również związane z wiekiem: częściej występuje u osób po czterdziestym roku życia, a także z innymi czynnikami ryzyka, takimi jak krótkowzroczność czy cukrzyca. Leczenie tej patologii polega na stosowaniu leków w postaci kropli do oczu, które zwiększają szybkość wchłaniania zwrotnego cieczy wodnistej lub zmniejszają jej wytwarzanie.
  • Zapalenie spojówek: jest to stan zapalny białej części oka i wewnętrznej strony powiek. Zapalenie to może być wywołane przez wirusy, bakterie lub alergie, a jego głównym objawem jest różowawy wygląd oka. Jest to choroba wysoce zakaźna, a leczenie dotkniętego nią obszaru nie jest zalecane w przypadku tej patologii.

Pamiętaj, że główną funkcją rzęs jest ochrona oczu, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z możliwych zagrożeń związanych z przedłużaniem rzęs bez odpowiedniego profesjonalnego zabiegu.

Arkusz kliniczny przedłużania rzęs: znaczenie i przykłady z możliwością bezpłatnego pobrania

Dokumentacja kliniczna dotycząca przedłużania rzęs to kwestionariusz, który przeprowadza się przed zabiegiem u klientki zainteresowanej tym zabiegiem, aby wykluczyć ewentualne ryzyko alergiczne lub inne patologie podczas stosowania tej procedury. Formularz ten zawiera również protokół aplikacji, który ma być stosowany do przedłużania rzęs i odnosi się do zobowiązania pomiędzy estetykiem a klientem, aby uniknąć wszelkiego rodzaju ryzyka.

Ważne jest, aby dokumentacja kliniczna była podpisana przez klienta i centrum estetyczne, a także opatrzona odpowiednią pieczęcią mokrą. Należy również uświadomić klientom, jak ważna jest szczerość w udzielaniu odpowiedzi, ponieważ celem tego dokumentu jest uniknięcie wszelkich zagrożeń dla zdrowia lub innych sytuacji.

W tym sensie znaczenie dokumentacji medycznej polega na tym, że stanowi ona pisemne zobowiązanie między klientem a salonem kosmetycznym. Jest to dokument, który gwarantuje, że klient został poinformowany o zabiegu, który ma być przeprowadzony, a ponadto wyraża zgodę na jego wykonanie w centrum estetycznym. Z drugiej strony ważne jest, aby każdy salon kosmetyczny oferujący tę usługę gwarantował stosowanie dokumentacji klinicznej, ponieważ jest to procedura obowiązkowa w tego typu zabiegach estetycznych, a ponadto wzmacnia ona ofertę firmy.

Bardzo ważne jest utrwalenie pewnej wiarygodności w centrum estetycznym. W tym celu niezbędny jest wybór specjalisty, a także przestrzeganie protokołu przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu estetycznego.

Pobierz bezpłatny przykład dokumentacji klinicznej dotyczącej przedłużania rzęs: kliknij tutaj.

Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń dotyczących pielęgnacji po zastosowaniu przedłużania rzęs oraz inne często zadawane pytania:

Zalecana pielęgnacja po zastosowaniu preparatu

Po nałożeniu preparatu klient powinien unikać kontaktu z wodą przez 24 godziny, aby zapewnić wyschnięcie. Podobnie, nie zaleca się stosowania tuszu do rzęs lub maskary; w każdym razie zaleca się stosowanie ich tylko na końcówkach rzęs. Z drugiej strony, wszystkie stosowane kosmetyki powinny być na bazie wody, a wodoodpornych tuszy do rzęs należy unikać za wszelką cenę, ponieważ obciążają rzęsy.

Inne zalecenia to unikanie pocierania oczu i unikanie miejsc o dużej wilgotności, takich jak sauny, łaźnie parowe, a nawet baseny. Nie zaleca się również stosowania chusteczek do demakijażu w okolicach oczu, zamiast tego lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie płynu do demakijażu oczu z kurkumą.

Na koniec specjaliści zalecają rozczesywanie rzęs szczoteczką z tuszem i unikanie zalotki do rzęs. Aby rzęsy wyglądały dobrze, należy je pielęgnować co trzy do czterech tygodni, jak wyjaśniono powyżej.

Wspólne obawy

Przedłużone rzęsy utrzymują się do 80 dni, jeśli są prawidłowo zastosowane. Inną częstą obawą wśród klientek jest to, czy aplikacja przedłużania nie uszkodzi naturalnych rzęs; tak się jednak nie dzieje, ponieważ aplikacja nie odbywa się na skórze ani na błonie śluzowej.

Z drugiej strony, podczas zdejmowania przedłużeń konieczne jest, aby proces ten został przeprowadzony przez profesjonalistę, który użyje specjalnego zmywacza do usunięcia kleju. Nie jest wskazane, aby próbować wyciągnąć swoje przedłużanie rzęs.

Krótko mówiąc, jeśli jesteś właścicielem salonu kosmetycznego lub profesjonalistą w tej dziedzinie, wiesz, że stosowanie zapisów klinicznych jest niezbędne, aby zapewnić, że proces przedłużania rzęs przebiega bezproblemowo. Nie zapomnij o zastosowaniu go i poinformowaniu klienta o możliwym ryzyku związanym z zabiegiem.

Powiązane artykuły:

5 Popularne zabiegi prostowaniawłosów 2.

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...