Polecamy

Dowiedz się, dlaczego powinieneś mieć stronę internetową dla...

3 najlepsze produkty do stylizacji włosów kręconych!

Akcesoria fryzjerskie

Zeznanie podatkowe salonu kosmetycznego

Deklaracje podatkowe umożliwiają przedsiębiorstwom wywiązywanie się z obowiązków wobec państwa i społeczeństwa.

Pomagają również promować chęć przechowywania faktur i bilansów, aby uniknąć problemów i nieprawidłowości.

W tym zakresie Salon Piękności, podobnie jak inne przedsiębiorstwa, musi odpowiadać na czynności opodatkowane ustawą o podatku od sprzedaży i usług (IVS, zawierającą VAT) oraz ustawą o podatku dochodowym (IR).

Jeśli chodzi o działalność, ustawa o SVI zawiera bardzo zwięzłe definicje tego, co jest uważane za usługodawcę (ten, kto wykonuje zadanie dla innego w zamian za wynagrodzenie), dlatego łatwo jest ująć w ramy osobę, która wykonuje między innymi zadania fryzjerskie.

Różnica między małym zakładem usługowym a dużym salonem

Kiedy mamy do czynienia z różnymi firmami, bardzo ważne jest, aby szczegółowo przejrzeć informacje, które Internal Revenue Service ma do dyspozycji, aby odpowiedzialnie opodatkować:

  • W przypadku małego przedsiębiorstwa (zatrudniającego pięciu pracowników lub mniej): IR stanowi równowartość 3% wartości operacji i musi być płacony co miesiąc. Deklarację VAT należy sporządzić w księdze sprzedaży i zakupów zawierającej dowody sprzedaży i usług z każdej operacji.
  • W przypadku niezależnego usługodawcy: Są one objęte normalną działalnością ustawy o IR w 1 kategorii i muszą odpowiadać co miesiąc za każdy naliczony dochód; jeśli chodzi o VAT, mogą stosować uproszczoną wersję ksiąg rachunkowych.
  • W przypadku większych firm: podlegają one podatkom pierwszej kategorii i globalnym.

Znaczenie dobrej organizacji

Jak widzieliśmy w poprzednim punkcie, niezależnie od wielkości prowadzonej działalności, konieczne jest zachowanie porządku w fakturach i dokumentach wystawianych za każdą przeprowadzaną operację. W tym aspekcie posiadanie oprogramowania dla salonu pomoże Ci zachować całkowitą kontrolę nad płatnościami i inwentaryzacją, między innymi znacznie ułatwiając administrację podatkową.

Zobacz

Inwentaryzacja online: wyjdź naprzeciw trendowi...

Strona główna Blog AgendaPro Inwentaryzacja...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój...

Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Wszystko...

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

Strona główna Blog AgendaPro Jak zarządzać...