Polecamy

50 najlepszych pomysłów na nazwę spa (i błędy, których...

Nowoczesny salon fryzjerski

Tipy

4 Proste kroki w pielęgnacji włosów keratyną wygładzającą

Gładzenie keratyną jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby pomóc naprawić zniszczone, kręcone i niesforne włosy. Rezultaty naprawdę mogą być z tego świata! Dbałość o wygładzanie keratyny jest nie tylko kluczem do zablokowania w długowieczności zabiegu, ale również odgrywa ważną rolę w tym, jak dobrze przyszłe zabiegi keratynowe działają na Twoich włosach.

Oto 4 proste sposoby dbania o wygładzanie keratyny.

Stosuj szampon bezsiarczanowy i odżywkę

Stosowanie produktów niezawierających siarczanów we włosach po zabiegu wygładzania keratyny jest najlepszym sposobem na codzienną pielęgnację włosów. Siarczany są bardzo suchym środkiem chemicznym, który dodaje się do szamponów jako środek spieniający - dają Ci to bajeczne, piskliwe uczucie czystości pod prysznicem. Problem polega na tym, że wymywają one z włosów wszystkie dobrodziejstwa, łącznie z naturalną barierą ochronną Twoich włosów.

Oznacza to, że za każdym razem, gdy myjesz włosy w szamponie na bazie siarczanów, usuwasz z nich sporą ilość keratyny i myjesz je w dół.

W Delilah stosujemy i zalecamy stosowanie wyłącznie produktów MUK Spa do wygładzania włosów z keratyną. Produkty MUK Spa są nie tylko wolne od siarczanów, ale także od parabenów i olejków mineralnych oraz wszystkich innych przykrych zapachów, które są obecnie stosowane w pielęgnacji włosów!

Unikaj narzędzi do stylizacji na ciepło

Narzędzia do stylizacji na ciepło, a zwłaszcza prostownice, są szkodliwe nawet dla najzdrowszych włosów. Tak więc, jeśli chodzi o włosy, które zostały poddane działaniu keratyny, najlepsze jest ich naturalne wysuszenie.

Wiele zabiegów z wykorzystaniem keratyny polega na nałożeniu na włosy ciężkiej, aktywowanej termicznie powłoki, która sprawia, że włosy wyglądają na wiotkie i przetłuszczające się. Problem z zabiegami aktywowanymi termicznie polega na tym, że codzienne prasowanie włosów usuwa zabieg keratynowy bardzo szybko i pozostawia włosy jeszcze bardziej zniszczone niż wcześniej!

Dlatego właśnie w Delilah zdecydowaliśmy się na wygładzanie włosów keratyną Cezanne. Cezanne ma 3-stopniowe podejście do wygładzania włosów. Podejście Cezanne'a do wygładzania keratyny polega na nadaniu włosom miękkości i siły, a także na wygładzaniu. Sericyna i keratyna naprawiają i wzmacniają trzonek włosa, a kwas glikolowy zmiękcza włosy od wewnątrz na zewnątrz, dzięki czemu naturalna stylizacja bez ciepła wieje i przedłuża żywotność keratyny wygładzającej leczenie nawet o 6 miesięcy!

Stosuj preparat do budowania wiązań disiarczkowych (jak Blondpro lub Olaplex).

Jesteśmy jednym z jedynych salonów fryzjerskich, który oferuje podwójnie pakowaną keratynową kurację wygładzającą. Podwójne opakowanie to zastosowanie budulca wiązań disiarczkowych (wybieramy i polecamy Blondpro) przed zastosowaniem zabiegu wygładzającego keratynę.

Konstruktory wiązań disiarczkowych, takie jak Blondpro, naprawiają chemiczne wiązanie disiarczkowe w wewnętrznej strukturze włosa, zapobiegając i naprawiając łamanie się włosów oraz dodając siły włosom osłabionym chemicznie lub środowiskowo. Posiadanie takiego zabiegu przed wygładzeniem keratyny jest doskonałym sposobem, aby uzyskać 50% więcej korzyści z zabiegu wygładzania keratyny!

Ponadto, raz w tygodniu stosowanie produktu na wynos, który otrzymujesz wraz z dwupakietową kuracją wygładzającą keratynę (Blondpro C) gwarantuje, że wiązania disiarczkowe pozostaną naprawione i dodadzą włosom warstwę ochronną oraz utrzymają nawilżenie i ochronę keratyny wygładzającej.

Używaj bezsilikonowych produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów.

Słowo silikon ma bardzo negatywny podświadomy smak, ale chcę porozmawiać o prawdziwej przyczynie, dla której należy unikać jego stosowania w wygładzaniu keratyny po pielęgnacji.

Silikon pozostawia na włosach bardzo twardą, nieprzenikalną powłokę. Istnieją dwa główne powody, dla których ma to negatywny wpływ na wygładzanie keratyny:

  1. Powłoka silikonowa dusi włosy i łodygę włosa, wysusza je i pozostawia w bardzo złym stanie.
  2. Zabiegi wygładzające z wykorzystaniem keratyny z trudem przenikają przez silikonową barierę, co oznacza, że zabieg ten nie przynosi oczekiwanych efektów, ponieważ nie są w stanie prawidłowo wykonać swojej pracy.

Z tych 2 powodów najlepiej unikać stosowania produktów na bazie silikonu przed i po zabiegach wygładzających keratynę.

Produkty MUK Spa są całkowicie bezsilikonowe i najlepiej stosować je przed i po zabiegach wygładzających keratynę, aby przygotować do nich włosy oraz jako produkty do pielęgnacji po zabiegu.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...