Polecamy

Jak zarządzać finansami firmy w czasach kryzysu?

4 Proste kroki w pielęgnacji włosów keratyną wygładzającą

Tipy

5 porad dla początkujących fryzjerów

Dobry fryzjer to taki, który jest w stanie połączyć oczekiwania klienta ze swoją wizją artystyczną. Chcąc osiągnąć perfekcję oraz być w stanie zadowolić każdego z klientów, trzeba wiele pracy oraz godzin spędzonych na doskonaleniu swoich umiejętności. Oto pięć porad, dzięki którym można osiągnąć sukces!

1. Edukacja!
Niekoniecznie chodzi o zdobywanie tytułów i certyfikatów, choć ukończenie szkoły będzie niezbędne w zawodzie fryzjera. Dużo praktyki oraz pewność siebie to przydatne cechy, jednak nie wystarczą do bycia najlepszym. Każdy fryzjer musi znać składniki chemiczne kosmetyków do pielęgnacji, stylizacji, składy farb, umieć obliczać stężenia oraz dobierać proporcje.

2. Twórz, zmieniaj, pomagaj ludziom
Efekty na włosach klientów to najlepsza wizytówka każdego, kto chce być cenionym fryzjerem. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie fryzury do kształtu twarzy, typu urody oraz osobowości danego człowieka. Trzeba spojrzeć na to całościowo tak, aby włosy stanowiły dopełnienie reszty wyglądu.

3. Otwartość i komunikatywność to postawa!
Zgrany zespół w pracy jest niezbędny do bycia kreatywnym oraz tworzenia wspaniałych fryzur. Warto zatem dbać o relacje między pracownikami i utrzymywać inspirującą atmosferę w salonie fryzjerskim. Klient na pewno odczuje pozytywną aurę oraz atmosferę wzajemnego szacunku i sympatii, a co za tym idzie będzie czuł się lepiej podczas usługi.

4. Szkolenia i jeszcze raz szkolenia
Nie da się być dobrym fryzjerem bez znajomości wcześniej wspomnianych podstaw teoretycznych. Jednak na nic się one zdadzą, jeśli zabraknie edukacji w zakresie najnowszych trendów w modzie, nowych technik oraz nowinek kosmetycznych. Jak wiadomo, stanie w miejscu to tak naprawdę cofanie się, zatem nie można pozwolić na to, żeby być w tyle z modą.

5. Inspiracja.
Fryzjer powinien się kierować przede wszystkim swoim zmysłem intuicji i inspirować się tym co go otacza. Wyobraźnia bardzo pomaga w tym zawodzie. Jest wiele sposobów na to, aby czerpać inspiracje, które tak naprawdę dostępne są na wyciągnięcie ręki. Mozna brać udział w pokazach, warsztatach czy targach, które organizowane są praktycznie w każdym mieście. Warto też rozmawiać i sięgać porady od zdolniejszych oraz bardziej doświadczonych fryzjerów, którzy mogą przekazać swoją wiedzę oraz umiejętności.

Początki w każdym zawodzie są trudne, ale na pewno stosując się do tych rad można pracować nad sobą i stawać się coraz lepszym fryzjerem, który budzi zaufanie klientów .

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...