Polecamy

Jak dobrze wyposażyć salon fryzjerski i na co zwrócić uwagę?

Kolory do spa: cztery niezbędne rekomendacje

Tipy

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed wizytą u fryzjera

Czy zawsze wydaje Ci się, że wchodząc do fryzjera na wizytę jesteś jak jeleń w świetle reflektorów? Ilekroć jesteś pytana o rodzaj fryzury, której szukasz, czy odruchowo odpowiadasz "proszę tylko o przycięcie"?

Cóż, dzięki naszym niesamowitym wskazówkom i trikom już tak nie będzie. Nasze porady mają na celu pomóc Ci w pełni wykorzystać Twoją następną wizytę. Następnym razem, gdy Cię zobaczymy, chcemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i usłyszeć o fantastycznych inspiracjach dotyczących włosów, które sprawiły, że w ogóle weszłaś do naszego pięknego salonu.

Poznaj swój kształt twarzy i teksturę włosów

Istnieje pięć głównych kategorii kształtu twarzy. Należą do nich twarze owalne, kwadratowe, okrągłe, sercowate i podłużne. Oczywiście, każdy jest indywidualnością, więc nie ma sztywnych reguł, jeżeli chodzi o kształt twarzy. Zrozumienie kształtu twarzy może jednak pomóc Ci odkryć, jakie fryzury najlepiej pasują do Twojej wspaniałej twarzy. Na przykład, jeżeli masz okrągłą twarz, cieniowany bob lub długa, prosta, gładka fryzura będzie wyglądać na Tobie niesamowicie. Z kolei, jeżeli masz kwadratową twarz, długie włosy z odrobiną miękkości i sprężystości z pewnością będą wyglądać bosko.

Jeśli wiesz, jaką strukturę mają Twoje włosy, może to być również bardzo pomocne w doborze odpowiedniego rodzaju fryzury, o którą możesz poprosić lub do kogo zwrócić się po inspirację. W ten sposób nie będziesz starała się naśladować fryzur, które są poza Twoim zasięgiem, co często prowadzi do tego, że ostateczne cięcie nie daje zadowalających rezultatów. A my w Delilah nie robimy tego w sposób niezadowalający. Dlatego też, przeprowadzając małe rozeznanie, możesz zapewnić sobie najlepsze rezultaty.

Bądź realistą

Ważne jest, aby być realistą, gdy przychodzisz do salonu fryzjerskiego po nowe cięcie lub fryzurę. Nie tylko w kwestii ograniczeń Twoich naturalnych włosów, ale także stylu życia, jaki będziesz prowadzić po wyjściu z salonu.

W dzisiejszych czasach wiele z nas jest w ciągłym ruchu - praca, przyjaciele, rodziny i partnerzy. Oznacza to, że fryzury wymagające częstej pielęgnacji, takie jak grzywka, która wymaga codziennej stylizacji, mogą nie sprawdzić się w codziennym życiu (niezależnie od tego, jak pięknie wygląda, gdy siedzisz na fotelu w salonie fryzjerskim). Zamiast tego, być może trzeba będzie stworzyć fryzurę, która będzie wymagała minimalnej stylizacji, a mimo to będzie wyglądała fantastycznie.

Z drugiej strony, jeśli jesteś gotowa poświęcić czas i wysiłek na utrzymanie grzywki lub mocnego, żywego koloru, to może to być idealna opcja dla Ciebie. Chodzi o to, aby być realistą w kwestii tego, co możesz, a czego nie możesz zrobić, jeśli chodzi o utrzymanie swojej wspaniałej grzywy.

Chcemy pogadać!

Każdego dnia spotykamy się z ludźmi i nie wykonywalibyśmy tej pracy, gdybyśmy nie uwielbiali rozmawiać.

Komunikacja jest również kluczem do uzyskania jak największej korzyści z Twojej wizyty. Kiedy rozmawiasz z nami i opisujesz rodzaj cięcia i stylu, którego oczekujesz, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że wyjdziesz od nas w pełni usatysfakcjonowany. Dobra komunikacja oznacza również, że możemy przekazać Ci wszelkie poprawki i sugestie, które naszym zdaniem sprawią, że Twoje włosy naprawdę ożyją!

Jesteśmy również ogólnie zainteresowani tym, co u Ciebie słychać. W dzisiejszych czasach ludzie żyją intensywnym życiem, a wizyta u fryzjera może być świetnym sposobem na wyciszenie się i zrelaksowanie.

Bądź na czas

Czy kiedykolwiek byłaś u fryzjera i czekałaś na niego chyba całą wieczność, nawet jeśli umówiłaś się na wizytę z dużym wyprzedzeniem? Cóż, nienawidzimy tego tak samo jak ty. Kończy się na pobyt w salonie później, lub pośpiechu przez spotkania i nie dając ludziom czas, na który zasługują. Zawsze przybywaj na czas, lub przynajmniej napisz lub zadzwoń, jeśli myślisz, że się spóźnisz. Jedna spóźniona wizyta ma wpływ na to, jak przebiega cały dzień i w końcu wpłynie na rodzaj usług, które możemy zapewnić.

Jeśli masz wątpliwości, umów się na konsultację

Zdecydowanie się na nową fryzurę może być trudne i stresujące, nawet jeśli jest to coś, czego naprawdę pragniesz. Jeśli nie jesteś pewna, czy nowa fryzura lub kolor będą na Tobie dobrze wyglądać, lub chcesz dowiedzieć się więcej o swoich włosach i o tym, jakiego rodzaju pielęgnacji wymagają, dlaczego nie umówić się na konsultację?

Konsultacje mają na celu pomóc Ci uzyskać jaśniejszy obraz Twoich włosów i rodzaju fryzury, do której najlepiej pasują. Zawsze zalecamy przyniesienie zdjęć wymarzonej fryzury, abyśmy mogli porównać, jak będzie się ona trzymać z naturalną strukturą i zdrowiem Twoich włosów. Zapytamy Cię również o Twój styl życia, dzięki czemu dowiesz się, na ile wybrany styl będzie pasował do Twojego życia.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...