Polecamy

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Sekrety idealnego profilu biznesowego na Instagramie

Tipy

5 rzeczy, które właściciele salonów chcieliby, aby klienci zrozumieli!

Zdarzyło się to każdemu właścicielowi salonu, styliście, technikowi paznokci i makijażystce - klient wchodzi na umówioną wizytę, siada na wyznaczonym stanowisku pracy i niewdzięcznie narzeka na coś w salonie. Utrzymujesz swoje opanowanie i niech komentarz slajd. Po zakończeniu z klientem, podchodzą do zapłaty w recepcji i zaczynają robić zamieszanie, jak tylko zobaczą swój rachunek.

Czujesz potrzebę, aby powiedzieć coś w swojej obronie, ale zamiast tego, przeprosić klienta i spróbować uspokoić je, mając nadzieję, że będzie uniknąć negatywnej recenzji online. Klient płaci i szturmuje z salonu.

Zamiast gryźć się w język, chciałbyś móc wyjaśnić swoim klientom, dlaczego sprawy mają się tak, a nie inaczej. Oto kilka najczęstszych rzeczy, o których zespoły salonów chciałyby, aby ich klienci wiedzieli o ich branży.

Wycena

Zdecydowanie najbardziej irytującą rzeczą, która denerwuje zespoły salonów są klienci, którzy skarżą się na Twoje ceny. Dzieje się tak często w branży fryzjerskiej i kosmetycznej z wielu powodów. Zazwyczaj klienci porównują Twoje ceny z cenami w innych salonach lub po prostu nie spodziewają się, że zapłacą tak dużo za Twoje zabiegi lub produkty. Jeśli klient odwiedził wcześniej salon o niższej jakości, a następnie salon bardziej ekskluzywny, nie jest zaskoczeniem, że jest zszokowany różnicą w cenie - porównuje dwie firmy o różnej jakości.

Aby zmniejszyć szok, jaki wywołują u klientów Twoje ceny, ważne jest, aby wyjaśnić im, dlaczego są one takie, a nie inne. Jakość używanych produktów, wyszkolony personel i długotrwałe efekty mają wpływ na cenę, więc upewnij się, że klienci o tym wiedzą.

Komunikacja

Kto przy zdrowych zmysłach decyduje się na wysłanie smsa lub zadzwonienie do fryzjera o drugiej w nocy, aby zarezerwować zabieg? Niestety, klienci salonów. Mimo, że każdy właściciel firmy uwielbia być zajęty, kontaktowanie się z nimi po godzinach pracy jest jednym ze sposobów, aby skończyć na czarnej liście. Właściciele salonów i styliści potrzebują swojego pięknego snu, a niektórzy klienci nie biorą tego pod uwagę.

Złap trochę z's upewniając się, że nie podajesz swojego osobistego numeru klientowi (przeczytaj dlaczego nie powinieneś podawać swojego osobistego numeru, tutaj), ponieważ będą oni dzwonić do Ciebie całą noc! Zamiast tego, masz Versum do swojej dyspozycji, aby pomóc! Aktywuj swoją stronę rezerwacji online i pozwól klientom rezerwować 24/7, bez przeszkadzania Tobie.

No-shows

Prawdziwy koszmar salonów - niestawianie się nie tylko frustruje personel, ale także pozostawia dziury w terminarzu, podczas których pracownicy czekają na uzupełnienie braków. Klienci myślą, że wypełnienie pustego slotu nie stanowi problemu dla salonu, jednak pracownicy muszą promować wolny slot na mediach społecznościowych lub dzwonić do zarezerwowanych klientów i pytać ich, czy chcieliby przesunąć swoje spotkania na ten czas. Jeśli nikt nie zarezerwuje slotu, personel może zostać pozostawiony sam sobie, a Twój salon straci pieniądze.

Każdego dnia, zespoły salonów szukają skutecznych sposobów na uniknięcie nieobecności. Sprawdzoną metodą jest umieszczenie bezzwrotnego depozytu na rezerwacjach dla klientów z historią opuszczonych wizyt, lub odmowa dostępu dla klienta, który się nie pojawił i próbuje dokonać rezerwacji online. Ważne jest, abyś porozmawiał ze swoimi klientami na ten temat i poinformował ich o skutkach ubocznych niestawienia się w salonie.

Niedorzeczne prośby

Czy zdarzyło Ci się, że klient odwiedził Twoją firmę z własną farbą do włosów i poprosił o jej nałożenie? Oni mogą nic nie myśleć o tym, ale Ty z drugiej strony prawdopodobnie jesteś wściekły w środku. Jest to nie tylko brak szacunku dla Ciebie i Twojego personelu, ale także pokazuje, że klient ma skłonności do oszczędzania pieniędzy. Klient może również przynieść swój własny produkt, ponieważ myśli, że jest najlepszy, ale lepiej jest mieć leczenie z profesjonalnym zatwierdzonym produktem. Dodatkowo, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli po użyciu produktu klienta jego włosy zostaną zniszczone.

Następnym razem, gdy klientka wejdzie do salonu z buteleczką kupionej w sklepie farby, wspomnij, że nie znasz tego produktu i że używasz tylko profesjonalnych produktów do włosów. Może to również wzmocnić Twoją pozycję jako eksperta w tej dziedzinie, jeśli wyjaśnisz zalety Twoich produktów w porównaniu z tymi kupionymi w lokalnej drogerii. Klienci, którzy mają tendencję do przynoszenia własnych produktów, powinni być zaznaczeni w Twoim dziale ewidencji klientów Versum. Kiedy następnym razem zarezerwują wizytę, będziesz wiedział, czego się po nich spodziewać, co pozwoli Ci się odpowiednio przygotować.

Zasady zakazu wprowadzania dzieci

Dzieci w salonie mogą być koszmarem dla personelu, szczególnie jeśli są rozwydrzone. Styliści mają na swoich stanowiskach pracy lokówki, suszarki i nożyce, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci. Kiedy styliści odmawiają dostępu klientom z dziećmi, dzieje się tak głównie z tego powodu, ale również inni klienci odwiedzają salon, aby się zrelaksować i odprężyć, a płaczące dziecko przy stanowisku pracy nie pomoże im w tym.

Aby uspokoić obie strony, zapytaj klienta z dziećmi, czy może przełożyć swoją rezerwację, a następnie sprawdź kalendarz spotkań Versum. Poszukaj innych wolnych terminów, aby zmieścić klienta z dziećmi i upewnij się, że Twoje stanowiska pracy są wolne od niebezpiecznego sprzętu. Przy kolejnych rezerwacjach, upewnij się, że klient może przyjść do salonu ze swoimi dziećmi i że powinnaś zapytać innych klientów czy nie mają nic przeciwko temu.

Chociaż klient jest królem, chciałabyś, aby był lepiej poinformowany o zasadach panujących w Twoim salonie! Ale spójrzmy prawdzie w oczy, płacą za bycie na stanowisku pracy i nie biorą pod uwagę wewnętrznego funkcjonowania Twojej firmy. Jednak, aby pomóc Ci przygotować się na ich przybycie, masz po swojej stronie niezawodne oprogramowanie dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych! Zdobądź darmowe konto Versum, które pomoże Ci zachować kontrolę nad Twoim przedsiębiorstwem!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Ceny
  • Komunikacja
  • Niewywiązywanie się z umowy
  • Niedorzeczne prośby
  • Zasady bez dzieci
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...