Polecamy

Jaka jest pensja lekarza w Meksyku?

Kolory do spa: cztery niezbędne rekomendacje

Tipy

Cieniowanie włosów 

Cieniowanie włosów umożliwia uzyskanie krótszej długości włosa. Uniwersalne cięcie pasuje do niemal każdego typu urody oraz długości włosów. Intensywność cieniowania włosów może być najróżniejsza, co zazwyczaj uzależnione jest od kondycji włosów oraz ich faktycznego stanu. Jak prawidłowo cieniować włosy?

Wycieniowanie włosy wyglądają modnie o każdej porze roku, świetnie pasują kobietom, które posiadają gęste włosy i chcą je nieco rozrzedzić. Strzyżenie warstwowe włosów umożliwia uzyskanie niezwykle naturalnego i świeżego wyglądu, który potrafi całkowicie zmienić twarz. 

Cieniowanie włosów co to

Cieniowanie to jedna z technik strzyżenia włosów, która polega na skracaniu włosów warstwami. Zazwyczaj kosmyki, które znajdują się na zewnątrz są krótsze, a te pod spodem dłuższe. Zabieg ten ma za zadanie zwiększyć optyczną gęstość włosów i delikatnie podnieść je do góry. Dodatkowo włosy zyskują na lekkości, przez co fryzura wydaje się być lżejsza, a twarz jest wyszczuplona. Co więcej, są one prostsze w modelowaniu, dlatego można z nich uzyskać wiele różnych stylizacji. Jeśli chodzi o cieniowanie włosów kręconych uzyskuje się mocniejszy efekt, ponieważ strzyżenie to wzmacnia skręt i dodaje wyrazistości. 

Cieniowanie włosów średniej długości

Cieniowanie włosów do ramion jest jedną z najczęstszych metod strzyżenia włosów. Długość ta pozwala świetnie odświeżyć fryzurę, podnosząc nieco włosy do góry. Cieniowanie uwrażliwia końcówki, co czasem może skutkować elektryzowaniem się. Cieniowanie włosów półdługich pozwala uzyskać znacznie większą objętość, jeżeli w precyzyjny sposób zostaną one wycieniowane. Skrócenie włosów pozwala przywrócić im lekkość oraz ułatwić ich codzienną stylizację. Cieniowanie włosów cienkich powinno być wykonane w profesjonalnym salonie fryzjerskim, nigdy w domu. Cienkie włosy zachowują się nieco inaczej przy tym rodzaju strzyżenia. Z racji tego, że jest ich mniej, cieniowanie nie może być zbyt ostre. W przeciwnym razie może dojść do nadmiernego przerzedzenia włosów, co na pewno nie jest pożądane. 

Cieniowanie włosów długich

Długie włosy wymagają całkowicie innego cięcia. Fryzjer musi bowiem pamiętać, aby zachować odpowiednie proporcje, gdyż tylko w ten sposób fryzura będzie prezentować się naturalnie. W przypadku cieniowania warto ściąć niektóre długie pasma w taki sposób, aby utworzyć z nich fryzurę lżejszą. Jednym z najczęściej wykonywanych trików fryzjerów jest cieniowanie przednich partii i tworzenie z nich grzywek, które okalają delikatnie twarz. Cieniowanie włosów przy twarzy daje efekt wysmuklenia rysów. Cięcie to sprzyja naturalnemu falowaniu się włosów, co zapobiega ich plączeniu się. Wycieniowanie długie włosy lepiej się rozczesują i są łatwe w upięciu. 

Cieniowanie włosów męskich

Cieniowanie włosów maszynką to najczęstsza forma strzyżenia męskiego. Zabieg polega na mocnym wygoleniu boków oraz tyłu przy delikatnym przejściu ku górze. Fryzurę tę można potraktować środkami matującymi, które dodatkowo pozwolą ułożyć włosy znajdujące się na czubku głowy. Cieniowanie włosów krótkich mężczyzn wymaga odpowiedniego dopasowania fryzury do kształtu czaszki. Panowie najczęściej decydują się na fryzurę typu fade. Równie popularny stał się zaczes do tyłu oraz męski kok, który jednak wymaga nieco dłuższych włosów. 

Cieniowanie włosów krok po kroku

Cieniowanie włosów w domu wymaga wprawy w posługiwaniu się nożyczkami fryzjerskimi. Z pozoru cieniowanie może się wydawać proste, jednak umiejętne stopniowanie włosów to niełatwe zajęcie. Cieniowanie włosów w warunkach domowych wymaga posiadania kilku niezbędnych akcesoriów. Potrzebne będą: bardzo ostre nożyczki fryzjerskie, grzebień, gumka do włosów, duże lusterko.

Cieniowanie włosów rozpocznij od dokładnego wyczesania włosów. Następnie zwiąż gumką na czubku głowy i rozczesz kucyk. Potem, chwyć kucyk rękami tuż przy końcu, w taki sposób aby się naprężył. Obetnij końcówki na długości 1 cm, potem skróć je bardziej. Następnie rozpuść włosy i rozczesz je, a potem podziel je na pięć pasm. Każdy z nich zwiąż gumką i przycinaj po jednym centymetrze. Po ostatnim przycięciu, rozpuść włosy i oceń własne cieniowanie. Zastanów się czy efekt jest zadowalający, jeżeli jest taka potrzeba wyrównaj końcówki. 

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...