Polecamy

Keratynowe zabiegi wygładzające włosy: 5 rzeczy, o których nie...

Przykłady promocji sprzedaży

Tipy

Czy nadszedł czas na przerwę?

Dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej, pracowity okres oznacza, że właściciele salonów, osoby wynajmujące stoiska i mobilni specjaliści dają z siebie wszystko, aby nadrobić te wolne sezony w ciągu roku, często uciekając się do klasycznej diety venti latte i męczących długich zmian. Chociaż praca non stop jest świetna dla Twojego portfela, ważne jest, aby nie dać się ponieść. Robienie przerw co jakiś czas i utrzymywanie zdrowej diety są niezbędne, aby pozostać skoncentrowanym, szczęśliwym i zdrowym.

Nieustanna praca może jednak powodować różne problemy, począwszy od problemów zdrowotnych, a skończywszy na nieumiejętnym podejmowaniu decyzji i nieprzewidywalnych wahaniach nastroju, które mogą mieć wpływ na relacje z klientami i zespołem.

Problemy zdrowotne

Bóle pleców, skurcze mięśni, a nawet problemy z oddychaniem są powszechne dla większości specjalistów z branży fryzjerskiej i kosmetycznej, ale przepracowanie może znacznie pogorszyć te dolegliwości. Jeśli doświadczasz któregoś z nich, najlepiej skonsultuj się z lekarzem specjalistą. Ignorowanie niektórych objawów może spowodować długotrwałe, jeśli nie trwałe uszkodzenia. Na przykład, ból lub drętwienie rąk spowodowane ciągłym strzyżeniem może powodować zespół cieśni nadgarstka i zapalenie stawów, podczas gdy całodzienne stanie pochylone nad klientami jest przyczyną bólu stawów. Wreszcie, nadmierne wdychanie lakieru do włosów i innych toksycznych produktów może prowadzić do problemów z oddychaniem, a w konsekwencji - do chorób płuc.

Aby uniknąć tych dolegliwości, konieczne jest robienie przerw między kolejnymi spotkaniami. Unikaj nadmiernego używania rąk i stosuj zimne okłady na nadgarstki, jeśli odczuwasz niewielki ból w tym obszarze. Należy również rozważyć zainwestowanie w obuwie ortopedyczne, aby zmniejszyć ból nóg i stóp podczas pracy. Jeśli chodzi o unikanie problemów z płucami, należy upewnić się, że miejsce pracy ma dobrą wentylację i rozważyć zakup nietoksycznych produktów.

Przepracowanie oznacza również brak czasu na relaks i spożywanie zbilansowanych posiłków. Wiadomo, że przemysł fryzjerski i kosmetyczny opiera się na ogromnych ilościach kofeiny, która pomaga specjalistom stanąć na nogi i utrzymać koncentrację przez wiele godzin. Jednak bez odpowiednich przerw na lunch i zdrowej diety składającej się z białek, węglowodanów i niezbędnych witamin, możesz spodziewać się utraty energii, przerzedzenia włosów, łamliwych paznokci i wielu innych dolegliwości. W ciągu pracowitego dnia zaleca się, abyś znalazł co najmniej 25 minut na przerwę obiadową pomiędzy kolejnymi zadaniami.

Wahania nastroju i słabe podejmowanie decyzji

Czy miewasz dni, kiedy nawet najmniejsza niedogodność doprowadza Cię do wściekłości lub jesteś winny podejmowania pochopnych decyzji biznesowych, których natychmiast żałujesz? Są to znaki, na które powinieneś zwrócić uwagę. Przepracowanie nie tylko wyczerpuje Cię fizycznie, ale także psychicznie. Jeśli łatwo się irytujesz za każdym razem, gdy ktoś upuszcza nożyce, klient spóźnia się na wizytę o minutę lub dwie lub stylista obok nie ścina włosów klienta tak, jak chcesz, to znaczy, że jesteś przepracowana. Nawet jeśli nie konfrontujesz się ze swoim zespołem i klientami w tej sprawie, wiedzą oni, że coś cię trapi. Członkowie Twojego zespołu mogą zacząć czuć się przy Tobie niepewnie, a klienci mogą wybrać się na zabiegi gdzie indziej, pogarszając tym samym swoją reputację.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, więc upewnij się, że poświęcisz co najmniej 5 minut na oczyszczenie głowy, jeśli masz czas pomiędzy kolejnymi rezerwacjami. Wyjdź na zewnątrz, aby odetchnąć świeżym powietrzem i zjedz przekąskę, taką jak orzechy, owies i ciemna czekolada, aby poprawić koncentrację i zwiększyć poziom serotoniny - substancji chemicznej poprawiającej samopoczucie. Rozważ również zakup zielonych i ziołowych herbat, które pomogą Ci się zrelaksować w ciągu pracowitego dnia.

Wiesz, że nadszedł czas na przerwę, kiedy zaczynasz podejmować pochopne decyzje, które mają poważne reperkusje. Od niezamierzonego dokonywania podwójnych rezerwacji i nieprzechowywania receptur kolorów klientów, po tworzenie ofert na produkty, których nie masz w zapasie i promowanie wolnych terminów w dni, w które jesteś zamknięta. W oczach klientów możesz wyjść na osobę nieprofesjonalną, ale w rzeczywistości jesteś po prostu zmęczona i potrzebujesz bardzo potrzebnej przerwy od pracy. Po męczącym okresie pracy, a nawet w jego trakcie, znajdź czas na relaks, zwłaszcza jeśli czujesz się niespokojny - nawet jeśli oznacza to wzięcie kilku dni wolnego. Dodatkowo, jeśli masz zespół specjalistów, którzy mogą prowadzić Twój biznes podczas Twojej nieobecności, zastanów się nad systemem oprogramowania dla salonów, aby mieć nad wszystkim kontrolę. Z Versum, możesz śledzić harmonogramy pracy personelu, dochody i rezerwacje - nawet będącpoza domem.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 2 Średnia: 5/5]

Spis treści

  • Problemy zdrowotne
  • Wahania nastroju i podejmowanie złych decyzji
Zapisz się do newslettera Politykę prywatności można przeczytać tutaj.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...