Polecamy

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

6 powodów, dla których balaż jest najlepszą techniką koloryzacji...

Tipy

Czy Twój salon potrzebuje aplikacji do rezerwacji?

Obecnie właściciele salonów kosmetycznych mają do wyboru tak wiele różnych rozwiązań, że bardzo łatwo się pogubić. Faktem jest, że świat wokół staje się coraz bardziej zaawansowany technologicznie - firmy tworzące oprogramowanie wymyślają różne rozwiązania dedykowane dla różnego rodzaju biznesów kosmetycznych, dużych i małych. Wybór jednego z nich to świetny pomysł, ale pojawia się pytanie - który będzie dla Ciebie najlepszy?

Jakimi kryteriami powinieneś się kierować przy wyborze? Jakie są absolutne podstawy każdego cyfrowego rozwiązania dedykowanego dla właścicieli salonów? Czy aplikacje do rezerwacji są już w ogóle potrzebne, czy może na rynku jest coś lepszego dla Ciebie? Dowiedzmy się!

Absolutne podstawy

Rezerwacje online

Rezerwacja online to absolutna konieczność, zwłaszcza jeśli prowadzisz jednoosobową działalność i nie masz recepcjonistki, która zajmowałaby się stale dzwoniącym telefonem. Dzięki rezerwacji online, Twoi klienci mogą umówić się na wizytę kiedy tylko mają na to ochotę - koniec z telefonami w środku nocy i koniec z wściekłymi klientami marudzącymi, że nie odebrałeś telefonu.

Jeśli rezerwacja online jest tak ważna, to powinieneś zaopatrzyć swój salon w aplikację do rezerwacji, czy nie powinieneś? Cóż - odpowiedź nie jest taka oczywista. Aplikacje do rezerwacji były kiedyś bardzo popularne, ale od tego czasu technologia poszła do przodu. W dzisiejszych czasach posiadanie aplikacji tylko po to, aby zapewnić rezerwację online nie jest już opłacalne. O wiele lepiej jest zainwestować w system taki jak Versum, gdzie otrzymujesz cały pakiet niezwykle przydatnych funkcjonalności - w tym rezerwację online.

Książka wizyt i kartoteka klientów

Nieważne, czy Twoją specjalnością jest robienie paznokci, depilacja woskiem czy fryzjerstwo, książka wizyt i kartoteka klientów to rzeczy, które po prostu musisz mieć. To podstawa Twojego zarządzania, coś bez czego nie możesz się obejść.

Kiedyś najrozsądniej było kupić ogromny papierowy kalendarz, najlepiej w twardej oprawie, i trzymać go na recepcji. Recepcjonistka Twojego salonu kosmetycznego, lub Ty osobiście, prowadziłaś wszystkie zapiski, desperacko starając się nie zgubić w rosnącym chaosie bazgrołów. Czy pamiętasz czasy, kiedy wystarczyło kilka klientów chcących zmienić terminarz i miałeś lawinę? Im więcej miałeś pracowników, tym większa była szansa, że sprawy pójdą na południe. Och, te długie harmonogramy, które kiedyś rysowałeś! To naprawdę wywołuje w sercu powiew nostalgii.

W dzisiejszych czasach papierowe terminarze nie mają już racji bytu - cyfrowe alternatywy biją je na głowę w każdej kategorii. Możesz edytować wszystko na bieżąco, nie powodując bałaganu, możliwość podwójnej rezerwacji jest niemalże niemożliwa, a dla każdego pracownika możesz stworzyć różne poziomy dostępu. To ostatnie jest szczególnie istotne - odkąd jesteśmy o wiele bardziej świadomi konieczności zabezpieczania wrażliwych danych (GDPR zdecydowanie odwalił kawał dobrej roboty w tym dziale), zostawianie otwartego notatnika z nazwiskami i numerami klientów na biurku nie jest już postrzegane jako normalne. Obecnie oczekuje się, że wszystkie zapisy zostaną przeniesione do rozwiązania cyfrowego, najlepiej opartego na chmurze. Papierowe terminarze są nie tylko niewygodne i zawodne, ale także korzystanie z nich może łatwo doprowadzić do niebezpiecznego wycieku danych. Nie wspominając nawet o tym, że papier stanowi 25% (dosłownie jedną czwartą!) odpadów na wysypiskach śmieci, przyczynianie się do zanieczyszczenia środowiska jest po prostu nieodpowiedzialne, jeśli ma się lepsze alternatywy. Książka wizyt w Twoim salonie rzęs, włosów lub paznokci może oszczędzić czas i drzewa w tym samym czasie!

Niezbędne elementy

Komunikacja z klientami i funkcje marketingowe

Nawet najlepszy online salon rezerwacji app będzie brakowało, jeśli nie dostarczy automatyczne przypomnienia o wizycie. Więc jeśli szukasz dobrego oprogramowania - zwróć uwagę na aspekt komunikacji! Oprócz przypomnień o wizytach, należy szukać rozwiązań zapewniających masowe przesyłanie wiadomości, dzięki czemu będzie można tworzyć kampanie marketingowe, a także zautomatyzowane wiadomości, takie jak życzenia urodzinowe.

Statystyki i raporty

Kontrola nad wydajnością Twojego salonu jest niezwykle istotna. Twoje oprogramowanie powinno być wyposażone w statystyki w czasie rzeczywistym i szczegółowe raporty finansowe. To wielka wygoda mieć system obliczyć swoje stawki rebooking i zapewnić analizę czasu pracy.

Funkcje zarządzania pracownikami

Wspaniały system salonu powinien pomóc Ci w przydzielaniu zadań, motywowaniu zespołu i śledzeniu ich wydajności. Prowadzenie rejestrów urlopów i nieobecności oraz automatyczne obliczanie stawek prowizji to kolejne rzeczy, których warto szukać.

Kontrola zapasów

Sprawdzanie poziomu zapasów regularnie jest koniecznością, choć jest to żmudne i męczące zadanie. Najlepsze oprogramowanie do zarządzania robi to za Ciebie - zawsze powinieneś szukać rozwiązań, które automatyzują takie procesy!

Teraz, gdy wiesz, które funkcje są najbardziej opłacalne, aby mieć w swoim cyfrowym pomocniku, może chcesz spróbować rozwiązania, które ma je wszystkie. Versum to najlepsze oprogramowanie do zarządzania salonem dedykowane dla pojedynczych, małych, średnich i dużych firm kosmetycznych - przetestuj je przez dwa tygodnie za darmo i zobacz, jak zmienia sposób, w jaki wykonujesz swoje codzienne zadania!

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

 • Absolutne podstawy
  • Rezerwacja online
  • Książka wizyt i zapisy klientów
 • To, co niezbędne
  • Komunikacja z klientami i funkcje marketingowe
  • Statystyki i raporty
  • Funkcje zarządzania pracownikami
  • Kontrola zapasów
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...