Polecamy

Korzyści płynące z cięcia na sucho (szczególnie w przypadku...

Nagradzanie klientów salonu

Tipy

Korzyści płynące z cięcia na sucho (szczególnie w przypadku włosów kręconych)

Większość doświadczeń w salonie dotyczy obcinania i stylizacji włosów, gdy są jeszcze wilgotne. Jeśli jesteś doświadczoną gospodynią fryzjerską, pewnie już jesteś przyzwyczajona do tego, co zwykle: koloryzacja, mycie, strzyżenie, fala uderzeniowa.

Ale czy wiesz, że można całkowicie odciąć swoje cenne zamki, gdy są już ładne i suche?

Nie tylko jest to możliwe, ale w wielu przypadkach jest to bardziej korzystne, zwłaszcza jeśli masz piękne, kręcone włosy.

Suche cięcie otwiera zupełnie nowe możliwości. Daje ono stylistom realistyczne wyobrażenie o włosach klientki, daje jej większą kontrolę i łagodzi szok związany z tym, że ukochana fryzura zmieniła się drastycznie w ciągu nocy.

Zdejmij Guesswork

Mokre włosy są dłuższe, prostsze i mają mniejszą objętość niż włosy suche. Oznacza to, że kiedy obcinasz mokre włosy, trudno jest dokładnie zobaczyć, jak będą wyglądać po wyschnięciu. Styl, długość i kształt włosów, które są naturalnie falowane lub kręcone, jest szczególnie trudny do oceny, gdy są mokre. Jak wyjaśnia słynny stylista Rodney Cutler: "Obcinanie na sucho nie pozwala odgadnąć, jak będzie wyglądał Twój indywidualny kręcony wzór w codziennym życiu".

Stylizacja włosów jest zarówno sztuką, jak i nauką, a cała dobra nauka polega na usuwaniu zgadywanek. Cięcie na sucho niemalże pozwala stylistom spojrzeć w przyszłość i wyobrazić sobie konsekwencje każdego strzyżenia - coś, czego cięcie na mokro po prostu nie może zaoferować.

The Look Post-Salon

Suche cięcie pozwala także fryzjerowi zobaczyć, jak będą wyglądać włosy klientki i usiąść przy ich układaniu. Stylizacja włosów klienta do perfekcji w fotelu to jedno, ale prawdziwym zadaniem fryzjera jest stworzenie fryzury, którą klient może ułożyć samodzielnie. Cięcie na sucho znacznie to ułatwia.

Daje ono również klientom większą kontrolę nad procesem. Widzą oni, co dzieje się z włosami i zgłaszają sugestie podczas całego procesu strzyżenia. Przy cięciu na mokro, klientka jest prawie całkowicie ślepa, dopóki włosy nie wyschną, w którym to momencie jest już za późno.

Zobacz większy obrazek

Kiedy włosy są mokre, osobliwości włosów klienta mogą być niewidoczne. Na przykład, mokre włosy mogą ukrywać kowadełka, kolor, pasemka i, jak wspomniano, loki i fale. Suche cięcie pokazuje pełny obraz włosów i pozwala fryzjerowi dopasować je do tego obrazu. Pozwala to na bardziej spersonalizowane cięcie, w przeciwieństwie do techniki "follow the guide", której wymagają mokre włosy. Przy cięciu na sucho, stylista może wykonać małe cięcia i strzyżenia, a następnie cofnąć się na chwilę i ocenić cały wygląd.

W przypadku włosów delikatnych lub przerzedzonych, jest to łatwiejsze.

Kiedy twoje włosy są mokre, są w rzeczywistości bardziej kruche. Podczas cięcia na mokro, Twoje włosy poddawane są intensywnemu czesaniu, które może zwiększyć ich łamliwość. Jeżeli masz włosy kruche lub nadmiernie obrobione, poproś o suche cięcie. Suche cięcie będzie wymagało minimalnego szczotkowania, co oznacza, że w trakcie całej sesji stracisz mniej włosów. Zmniejszenie utraty włosów, nawet po 45-minutowej wizycie, może stanowić ogromną różnicę dla klientki zmagającej się z włosami kruchymi i przerzedzonymi.

Nie ma niespodzianek na następny dzień

Każdy kochał cięcie w salonie, tylko po to, by być zszokowanym, gdy obudzi się rano. Obcięcie na sucho daje klientom realistyczną wizję tego, jak będą wyglądać ich włosy po wyjściu z salonu. Czynnikiem szokowym może być różnica między dobrym doświadczeniem stylizacyjnym a koszmarem. Weź pod uwagę suchą fryzurę, aby zmniejszyć szanse na rozczarowanie następnego dnia.

Mokre strzyżenia są nadal fantastycznym sposobem na przycięcie włosów i osiągnięcie rezultatów. Jednak zarówno styliści, jak i klienci powinni być świadomi, że suche cięcie przynosi wiele korzyści. Przycinanie na sucho może zrewolucjonizować doświadczenia stylizacyjne, a teraz nadszedł czas, by odejść od mentalności "tylko na mokro", która dominowała w świecie stylizacji.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...