Polecamy

Poczekalnia w salonie fryzjerskim – miejsce relaksu Twoich klientów

6 najlepszych wskazówek biznesowych dla Twojego salonu pielęgnacji...

Tipy

Łatwe zarządzanie firmą spa!

Czy myślisz o otwarciu własnego spa? Może jesteś już w trakcie uruchamiania biznesu? A może prowadzisz ją już od dłuższego czasu, ale szukasz sposobów, aby ułatwić sobie zarządzanie? Jeśli tak, to zdecydowanie powinieneś czytać dalej.

Faktem jest, że zarządzanie spa może być naprawdę trudne - planowanie wizyt wymaga kontrolowania trzech różnych czynników: dostępności pracowników wyspecjalizowanych w danych usługach, odpowiedniego sprzętu i potrzebnego pomieszczenia. Bardzo łatwo się pogubić, zwłaszcza że klienci ciągle odwołują i przekładają wizyty. A nie ma nic gorszego niż przybycie na sesję rozpieszczania, tylko po to, by dowiedzieć się, że obsługa spa pogubiła się w swoich zapiskach i choć specjalista czeka, to łóżko do hydromasażu nie będzie wolne przez najbliższe półtorej godziny. Takie sytuacje to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na utratę klientów i nadszarpnięcie reputacji. Czy istnieje sposób, aby uczynić proces zarządzania nie tylko łatwiejszym, ale również niezawodnym?

Czy można zająć się zarządzaniem spa online?

Magiczny świat Internetu oferuje niezliczoną ilość narzędzi, które mają pomóc w tym delikatnym zadaniu. Można znaleźć wiele aplikacji do zarządzania spa, począwszy od prostych kalendarzy online do całkiem zaawansowanych narzędzi planowania. Wiele z nich jest darmowych ... lub, mówiąc dokładniej, pozornie darmowych. Co to jest sprawa z nimi i dlaczego należy być ostrożnym, patrząc na takie oferty?

 • Nie ma czegoś takiego jak prawdziwie darmowe oprogramowanie do zarządzania spa
  Jesteś człowiekiem biznesu, znasz zasady - jeśli coś wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, to prawdopodobnie takie jest. Upuszczanie "za darmo" w opisie narzędzia lub usługi jest świetnym sposobem na zapewnienie zainteresowania, ale w większości przypadków, jest haczyk.
 • Zazwyczaj są tam ukryte opłaty...
  Często, pozornie darmowe aplikacje nie wymagają płacenia za sam system... ale pobierają prowizję za korzystanie z pewnych funkcji. Czasem aplikacja jest darmowa przez określony czas, a potem stopniowo zaczyna wprowadzać mikropłatności. Może nawet już Ci się to przytrafiło - oprogramowanie, które zapowiadało się na darmowe na zawsze, nagle wprowadziło płatną wersję "premium"... która w zasadzie zawiera wszystkie najważniejsze funkcje, podczas gdy wersja darmowa staje się bezużyteczna. A prowizja czyni rzeczy zaskakująco drogimi!
 • ...lub problemy z rozwojem i utrzymaniem.
  Stworzenie funkcjonalnego oprogramowania do zarządzania spa wymaga dużego zespołu specjalistów i znacznego budżetu. Co więcej, oprogramowanie nie jest czymś, co można stworzyć, a następnie po prostu pozwolić mu działać - wymaga ono ciągłej konserwacji. Nie wspominając nawet o tym, że systemy powinny zawsze mieć zespół obsługi klienta, z którym można się skontaktować w razie jakichkolwiek trudności. Zespoły, które tworzą darmowe aplikacje, często nie są w stanie spełnić tych standardów. Znasz to z doświadczenia - bez stałego zysku, po prostu nie da się utrzymać wysokiej jakości usług!
 • Brak zysku = brak budżetu = brak utrzymania = brak bezpieczeństwa
  Czy wiesz, który obszar cierpi najbardziej, gdy dostawca oprogramowania nie ma budżetu? Oprócz wspomnianej wcześniej obsługi klienta, jest to z pewnością bezpieczeństwo. Systemy, które nie są utrzymywane, stają się niestabilne i podatne na błędy i wycieki. Teraz pamiętaj, że wprowadzasz dane swoich klientów do tych systemów. Dużo ryzykujesz - jeśli dojdzie do wycieku, to Ty ponosisz odpowiedzialność prawną!
 • Haniebne praktyki
  Wreszcie, niektórzy podejrzani dostawcy oprogramowania faktycznie sprzedają dane, które zbierają ich klienci, aby osiągnąć zysk. Jest to przestępstwo, które niestety jest bardziej powszechne niż myślisz - a także bardzo trudne do zauważenia i udowodnienia.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do zarządzania spa?

Teraz możesz zapytać - "więc, jak mogę zarządzać moim spa za pomocą oprogramowania wtedy?". Odpowiedź leży w bardziej niezawodnych rozwiązaniach - zamiast używać kilku mniejszych aplikacji dla różnych obszarów swojej działalności (planowanie wizyt, rezerwacja online, marketing, itp.) zainwestuj w solidne, zaawansowane oprogramowanie, które zajmie się wszystkim - i takie, któremu możesz zaufać ze swoimi wrażliwymi danymi. Najlepszym oprogramowaniem dla spa dostępnym na rynku jest Versum - dlaczego?

Rezerwacja online + przypomnienia o wizycie

Funkcja rezerwacji online pozwala Twoim klientom umówić się na wizytę gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą. Co to oznacza dla Ciebie? Zwiększoną satysfakcję klientów, mniej pomyłek w datach i godzinach oraz brak telefonów w środku nocy! Dodatkowo, możesz ustawić automatyczne przypomnienia o wizycie, które Twoi klienci otrzymają przed każdą wizytą. Pomagają one zredukować liczbę niestawiennictw nawet o 70% - co Ty na to?

Zapewnij unikalne doświadczenie dzięki zaawansowanej bazie danych klientów

Twój nowy ulubiony system spa pozwoli Ci na bezpieczne i wygodne przechowywanie informacji o klientach, takich jak ich preferencje i pełna historia wizyt. Dzięki temu będziesz mógł spersonalizować każdy zabieg i zwiększyć sprzedaż, oferując ręcznie dobrane produkty detaliczne, które odzwierciedlają wcześniejsze wybory klienta. Możesz również uruchomić program lojalnościowy, nagradzając klientów za takie działania jak zakup produktów i usług lub polecenie ich znajomym!

Zarządzaj personelem, salą i sprzętem

Zapomnij o niezręcznych sytuacjach, w których klient musiał czekać na łóżko do masażu lub fotel do manicure z powodu nakładających się rezerwacji. Versum oferuje funkcję dedykowaną dostępności sprzętu i pomieszczeń, która sprawi, że zarządzanie różnymi obszarami Twojego spa stanie się dziecinnie proste. Co więcej, Versum oferuje szereg funkcjonalności dedykowanych do zarządzania pracownikami - w tym tworzenie przejrzystych harmonogramów pracy!

Kontrola stanów magazynowych

System monitoruje również poziom zapasów i śledzi sprzedaż, jak również zużycie produktów backbar. Możesz śledzić, które produkty cieszą się największą popularnością i już nigdy nie zostaniesz bez niezbędnych zasobów! Wreszcie, Versum pozwala na oferowanie i promowanie kart podarunkowych oraz bonów - czy bałeś się je oferować, bo łatwo je zgubić? Z Versum będziesz miał wszystko pod kontrolą.

To tylko kilka z wielu innych fantastycznych funkcji, które oferuje Versum. A co najlepsze? Możesz przetestować system bez zobowiązań, bez ukrytych opłat i bez konieczności posiadania karty kredytowej. Przekonaj się sam o ile łatwiejsze (i bezpieczniejsze!) może być zarządzanie spa z Versum.

Wypróbuj Versum za darmo

[Total: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści

 • Czy możesz zająć się zarządzaniem spa online?
 • Jakie są najlepsze programy do zarządzania spa?
  • Rezerwacja online + przypomnienia o wizytach
  • Zapewnij unikalne doświadczenie dzięki zaawansowanej bazie danych klientów
  • Zarządzaj personelem, pomieszczeniami i sprzętem
  • Kontroluj zapasy
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Zobacz

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...

5 rzeczy, które właściciele salonów chcieliby...

Zdarzyło się to każdemu właścicielowi salonu, styliście, technikowi paznokci i makijażystce...