Polecamy

Filtry Versum - personalizacja komunikacji z klientem

Do czego służy pomocnik fryzjerski?

Tipy

NAJLEPSZE STYLE ZAROSTU DLA TWOJEGO KSZTAŁTU TWARZY

Zazwyczaj celem jest wybór dowolnej fryzury lub stylu zarostu wokół stworzenia bardziej owalnego wyglądu Twojej twarzy. Kształt twojej twarzy pomoże ci zdecydować, które fryzury będą dla ciebie najlepsze. Oczywiście, są to tylko sugestie, a Ty zawsze powinnaś wyhodować to, co chcesz.

Podsumowując, istnieje sześć kształtów twarzy: owalny, podłużny/prostokątny, okrągły, kwadratowy, diamentowy i trójkątny.

Owalny kształt twarzy
Okrągła zarówno na górze jak i na dole, ale także nieco długa i bez zbyt dużej wyrazistości linii szczęki, owalna twarz to taka, która poradzi sobie ze wszystkim, co w nią rzucisz - lub rzucisz na nią. Znasz tych facetów, którzy potrafią zrobić wszystko ze swoimi włosami lub brodą i zawsze wyglądają dobrze? Tak, to są ci faceci z owalną twarzą.

Oblong/Rectangle
Jeśli masz ten klasyczny kształt jajka, trzymaj brodę krótszą niż włosy na głowie. Jeśli szczęka jest węższa niż czoło, broda powinna być dłuższa niż włosy. Chodzi o stworzenie równowagi.

Kwadratowy kształt twarzy
Fryzury zarostu, które zazwyczaj najlepiej wyglądają z kwadratowymi twarzami, to takie, które mają więcej włosów na podbródku, a nieco mniej po bokach i przy szyi. Jeżeli należysz do tej kategorii, upewnij się, że monitorujesz swój dekolt, aby utrzymać go w porządku. Skup się na tym, by nie dopuścić do tego, by włosy stały się zbyt gęste na policzkach i boksach, co może sprawić, że włosy będą wyglądały na nierówne i kwadratowe.

Okrągły kształt twarzy
Okrągła twarz ma bardziej miękką linię szczęki, która rozciąga się do linii włosów, która jest bardziej zaokrąglona niż w przypadku innych kształtów twarzy. Masz też linię szczęki, która jest mniej ostra niż u mężczyzn o innych kształtach twarzy. Wybierz takie fryzury, które są krótsze po bokach i dłuższe u dołu i zawsze trzymaj w ryzach bokobrody i policzki.

Diamond Face Shape
Kość policzkowa to najważniejsza cecha twarzy w kształcie diamentu. Celem uprawy i kształtowania zarostu o takim kształcie twarzy powinno być utrzymanie włosów na podbródku, aby zrównoważyć kości policzkowe. Nie pozwól, by włosy na podbródku były zbyt spiczaste, w przeciwnym razie Twój kształt twarzy stanie się bardziej widoczny, niż byś chciała.

Trójkątny kształt twarzy
Trójkątna twarz jest wąska w górnej części i bardzo szeroka wzdłuż szczęki. Najlepiej jest odwrócić uwagę od widocznego podbródka. Brodawka jest tu świetną opcją, a właściwie wszystkim tym, co może odciągnąć uwagę od linii szczęki.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...