Polecamy

Akcesoria fryzjerskie - ranking 2022

Dlaczego potrzebujesz menedżera salonu kosmetycznego

Tipy

Nie panikuj, w ten sposób dbasz o spalone włosy

Przygotowując się do nocy na mieście, zakręcasz lokówką przez włosy i pozwalasz jej usiąść na kilka sekund, sprawdzając w telefonie najnowsze informacje o dzisiejszych planach. Albo przynajmniej, to co czujesz to kilka sekund. Zanim się zorientujesz, ten zapach spalonych włosów zaczyna się pojawiać, powodując, że rzucasz telefon na ladę i zdejmujesz lokówkę pronto. Na szczęście nie straciłeś żadnych pasemek, ale jest jasne, że Twoje spalone włosy potrzebują jakiegoś dużego TLC. Jeżeli zastanawiasz się, jak rozwiązać problem spalonych włosów - i uniknąć ich spalenia w przyszłości - trafiłeś we właściwe miejsce. Zanim zaczniemy, dzielimy się naszymi najlepszymi radami dotyczącymi pielęgnacji i zapobiegania spaleniu włosom.

JAK DBAĆ O SPALONE WŁOSY

Jeśli masz do czynienia ze spalonymi włosami, nie musisz się martwić, że zrobisz duże cięcie prosto z kija. W zależności od ilości wyrządzonych szkód, możesz uratować swoje pasma bez utraty dużej ilości (lub jakiejkolwiek) długości. Oto sześć wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów spalonych.

#1. ZERWAĆ Z GORĄCYMI NARZĘDZIAMI

Kuszące może być sięgnięcie po lokówkę po raz kolejny w weekend, ale jeśli masz do czynienia ze spalonymi włosami, będziemy musieli porozmawiać. Tak jak Twoi przyjaciele wiedzą, co jest dla Ciebie najlepsze w życiu miłosnym, tak i my wiemy, co jest najlepsze dla Twoich spalonych włosów - i w tej chwili nie jest to już więcej narzędzi do stylizacji termicznej. Zerwij ze swoimi gorącymi narzędziami - lub przynajmniej zrób sobie przerwę, aż Twoje włosy znów będą zdrowo wyglądać.

#2. ZDECYDUJ SIĘ NA STYLIZACJĘ BEZ UŻYCIA CIEPŁA

To, że na razie musisz się rozstać z prostownicą i innymi narzędziami cieplnymi, nie oznacza, że musisz poświęcić modną fryzurę. Istnieje wiele fryzur i produktów, które mogą nadać Twojej grzywie godny zazdrości wygląd. Aby nadać fryzurze nieporządek, podobną do tej, która zawsze wydaje się być w modzie, wcieraj między dłonie odrobinę szpachli do włosów z linii L'Oréal Paris Studio Obłożone kitem do włosów i przeprowadź ją przez włosy. Skrobnij i zagraj na włosach, aby uzyskać perfekcyjną definicję.

#3. UŻYWAJ WZMACNIAJĄCEGO SYSTEMU PIELĘGNACJI WŁOSÓW

Można powiedzieć, że spalone włosy nie są w najsilniejszym stanie, dlatego też będziesz chciała zmienić szampon i odżywkę na duecie, który pomoże wzmocnić Twoje włosy. Wypróbuj L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths Restoring Shampoo for Long, Damaged Hair i L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths Conditioner for Long, która wzmacnia długie włosy i pomaga uszczelnić rozdwojone końcówki.

#4. MASKI NA WŁOSY

Maski do włosów i zabiegi będą również Twoją zbawczą łaską. Aby uzupełnić swój system pielęgnacji włosów, użyj L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths No Haircut Cream Leave In Conditioner. Nie tylko pomaga uszczelnić rozdwajające się końcówki, ale także zapobiega uszkodzeniom spowodowanym nagrzewaniem się włosów aż do 450 stopni. Być może nie jest to konieczne w przypadku włosów w obecnym stanie, ale kiedy ponownie sięgniesz po swoje gorące narzędzia, Twoje pasma będą przygotowane.

#5. SPRÓBUJ GŁĘBOKIEJ ODŻYWKI

Spalone włosy zawsze mogą korzystać ze zwiększonego nawodnienia, w którym to przypadku wchodzi w grę głęboka odżywka. Jeżeli zauważysz, że Twoje włosy potrzebują dodatkowego nawilżenia, zamień powyższą odżywkę na codzienną głęboką odżywkę, na przykład L'Oréal Paris Elvive Total Repair 5 Rapid Reviver Deep Conditioner. Zaczyna ona działać na zniszczone włosy w ciągu zaledwie jednej minuty, aby wzmocnić każde z nich i zapobiec ich łamaniu się w przyszłości.

#6. GŁOWA DO SALONU

Kiedy wszystko inne zawiedzie, zwróć się do profesjonalistów. Twój fryzjer będzie w stanie stwierdzić, czy cięcie jest konieczne, aby uratować spalone włosy. Może on również zalecić stosowanie odżywek in-salon, które pomogą odżywić Twoje włosy.

JAK UNIKNĄĆ PRZYPALENIA WŁOSÓW NARZĘDZIAMI DO STYLIZACJI TERMICZNEJ.

Nawet z naszymi szczytowymi wskazówkami w tylnej kieszeni, lepiej jest podjąć niezbędne środki ostrożności, aby nie przypalić włosów na pierwszym miejscu. Poniżej znajdziesz trzy wskazówki, które pomogą Ci uniknąć poparzeń włosów ulubionymi narzędziami do podgrzewania.

#1. UŻYĆ ŚRODKA OCHRONY CIEPLNEJ

Środek termoochronny jest specjalnie zaprojektowany, aby chronić Twoje żyły przed uszkodzeniem cieplnym do pewnego stopnia. Gdy stylizujesz włosy z wysoką temperaturą, jest to niezbędne. Zanim sięgniesz po swoje gorące narzędzie do stylizacji, spryskaj włosy sprayem L'Oréal Paris Advanced Hairstyle BLOW DRY IT Quick Dry Primer na całej długości włosów.

#2. USUNŠĆ ELEMENTY ROZPRASZAJŠCE UWAGĘ

Ten scenariusz telefoniczny, o którym wspomnieliśmy wcześniej, prawdopodobnie nie jest daleki od prawdy o tym, jak doszło do spalonych włosów. Za każdym razem, gdy planujesz używać gorących narzędzi na grzywie, staraj się usunąć wszelkie elementy rozpraszające uwagę - w tym telefonie. Używaj tego jako wymówki, aby ćwiczyć rozumność i po prostu być w tej chwili.

#3. ZESTAW CZASOWY

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nadal są na uboczu - wszyscy gubimy się we własnych głowach, a następnie ustawić zegar w telefonie. Zasadą jest, że staraj się trzymać narzędzia cieplne na włosach przez jak najkrótszy czas i na najniższym ustawieniu temperatury, które pozwoli Ci uzyskać pożądany wygląd.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...