Polecamy

5 technik rekrutacji dobrych specjalistów w Twoim centrum medycznym

Sposoby na wypadające włosy

Tipy

Siedem punktów korekty koloru włosów

Korekta koloru włosów jest trudnym procesem w najlepszych czasach, a w rękach niedoświadczonego fryzjera, niechciany kolor może szybko stać się katastrofą! Korekta koloru jest często rozczarowaniem dla tych, którzy jej doświadczyli. W tym poście chciałabym omówić kilka powodów, dla których korekta koloru włosów może się nie udać, a także zaproponować rozwiązanie. Co to za rozwiązanie, jak słyszę, że pytasz? Cóż, jest nim doświadczony zespół w Delilah Hair Studio (oczywiście!). W naszym salonie fryzjerskim w Brunswick East w Melbourne, regularnie wykonujemy usługi korekty koloru, dzięki którym nasi klienci zawsze wychodzą zadowoleni.Oto nasz sekret...

1. Korekta koloru może przejść od jednego niechcianego koloru do innego niechcianego koloruWybielanie jednego koloru włosów i zastępowanie go innym niechcianym kolorem włosów jest częstym zjawiskiem w rękach niedoświadczonego technika koloryzacji. Niecierpliwy stylista nie pozostawia środka do usuwania koloru włosów (np. rozjaśniacza) na włosach wystarczająco długo, czasami z powodu strachu lub ograniczeń czasowych. Rezultatem tego jest zbyt pomarańczowy lub zbyt ciemny kolor włosów. Następnie stylista pokrywa je zbyt płaskim i zbyt ciemnym kolorem, pozostawiając nudny, khaki kolor włosów.

2. Usuwanie farby z włosów jest pozostawione na zbyt długoAlternatywnie, zamiast pozostawić rozjaśniacz na zbyt mało czasu, niektórzy styliści pozostawiają rozjaśniacz na zbyt długo. Rezultatem nadmiernie przetworzonego środka do usuwania farby z włosów jest zbyt duże uszkodzenie włosów i trzonu włosa lub otoczki. Poza poważnymi złamaniami i wypadaniem włosów, nadmiernie przetworzona korekta koloru może oznaczać, że Twoje włosy będą zbyt jasne i dalekie od pożądanego rezultatu. Ze względu na spowodowane uszkodzenia, może to być niemożliwe do pokrycia - Twoje włosy po prostu nie będą w stanie tolerować wtórnego procesu chemicznego.

3. Brak kreatywności w stosowaniuNiedoświadczeni styliści często zapominają o wymiarze i fakturze włosów podczas koloryzacji korekcyjnej. Często jednolity kolor włosów nie jest pożądanym rezultatem, ale właśnie taki jest efekt końcowy. Balayage, malowanie włosów i techniki foliowania są często niewykorzystywane w korekcji koloru. Stosowanie technik takich jak foliowanie, balayage i malowanie włosów oznacza mniejsze zniszczenie mniejszej ilości włosów, ponieważ nie każdy włos jest farbowany. Daje to stylistom szansę na zmianę koloru włosów w czasie (co daje włosom szansę na regenerację w międzyczasie) tworząc stopniową zmianę koloru. Nie oznacza to, że balayage, techniki malowania włosów i foliowania nie są w stanie zapewnić Ci dramatycznych rezultatów już po jednej sesji. Piękno tych technik koloryzacji włosów jest to, że przywracają teksturę i wymiar do ogólnego wyglądu włosów i koloru włosów.

4. Failure to Use Bond Multipliers takich jak Olaplex i BlondproAdvancements w technologii fryzjerskiej mają tak długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, a doskonałym przykładem tego jest Olaplex i Blondpro. Produkty te są dodawane do środków do usuwania koloru włosów (takich jak rozjaśniacze) w celu ochrony wewnętrznej i zewnętrznej integralności włosów poprzez zwielokrotnienie wiązań dwusiarczkowych. Użycie multiplikatorów wiązań disiarczkowych podczas procesu korekty koloru oznacza, że możesz przesunąć włosy dalej, szybciej i uzyskać wolne od uszkodzeń rezultaty podczas jednej sesji. Jest to często niewielki dodatkowy koszt, który w procesie korekty koloru jest bardzo korzystny.

5. Korzystanie z Sub-Standard Colour BrandGiven, że farba do włosów jest tak duży przemysł, to toruje drogę do sub-par marek farby do włosów. Użycie farby do włosów wysokiej jakości gwarantuje, że efektem końcowym korekty koloru będą zdrowe włosy o pożądanym kolorze. W naszym studio na Lygon Street używamy tylko farby MUK, ponieważ została ona bardzo dobrze opracowana, nie szczędząc kosztów, aby stworzyć farbę do włosów, która jest:Niska zawartość amoniakuRestrukcyjna i naprawcza

6. Zła i nieodpowiednia konsultacja z klientemW Delilah słuchamy. Jesteśmy dumni z tego, że uważnie wsłuchujemy się w Twoje potrzeby. Często zdarza się, że w procesie korekty koloru technik koloryzacji jest tak skoncentrowany na usunięciu niepożądanego koloru, że zapomina zapytać klienta, do jakiego koloru tak naprawdę dąży. Mimo, że klientka może chcieć przejść od ciemnego brązu do średniego brązu, stylista zaproponuje jej jasny blond! Jedyną osobą zadowoloną w takiej sytuacji jest fryzjer...

7. Zapominanie o pielęgnacjiJeśli kupiłeś nowy samochód, powiedzmy Ferrari, czy umyłbyś go w płynie do mycia naczyń? Pewnie nie... To samo dotyczy Twoich włosów. Często po zabiegu korekty koloru włosy mogą być odwodnione. W związku z tym, potrzebują one trochę więcej pielęgnacji i odżywienia. Używanie produktów bez siarczanów i paragonów jest absolutną koniecznością po korekcie koloru. Używamy i popieramy produkty MUK jako środek do pielęgnacji włosów po koloryzacji lub procesie chemicznym. Ponadto, świetnym pomysłem po korekcie koloru jest keratynowe wygładzanie włosów. Wygładzanie keratynowe Cezanne pozwoli uzupełnić ubytki we włosach, odświeżyć je i wygładzić po korekcie koloru.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...