Polecamy

Dlaczego potrzebujesz menedżera salonu kosmetycznego

Przykłady promocji sprzedaży

Tipy

Suszenie loków krok po kroku dla uzyskania maksymalnej objętości

Wiemy aż za dobrze, że stylizacja włosów kręconych w domu może być dla Ciebie wyzwaniem. Dlatego jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc! Naszym celem jest stworzenie strategii, które pomogą Ci osiągnąć niesamowite rezultaty i utrzymać wspaniałą, kręconą fryzurę nawet kilka tygodni po wizycie w naszym salonie.

Jako specjaliści od włosów krę conych, często jesteśmy pytani o to, jak udaje nam się uzyskać tak piękne, pełne objętości loki u naszych klientek. Cóż, nasz sekret sukcesu nie jest już tajemnicą! Oto nasz przewodnik krok po kroku, jak osiągnąć wspaniałe rezultaty na kręconych włosach...

1. Czyszczenie i odżywianie

Wybierz swój ulubiony szampon i odżywkę bez siarczanów i parabanów i wskakuj pod prysznic! Zrób 2 szampony. Pierwszy szampon powinien być szybki i nie będzie pienił się dużo. To jest naprawdę tylko pozbyć się brudu powierzchni. To jest drugi szampon, który będzie głęboko oczyścić swoje loki. Należy więc zrobić to jak najdokładniej. Po 2 naprawdę porządnych myciach i spłukaniu włosów i skóry głowy, nałóż swoją pięknie nawilżającą odżywkę. Wmasuj odżywkę w skórę głowy przez kilka minut. Pamiętaj, aby nawilżać włosy i skórę głowy od nasady, aż po same końce.

2. Suszenie ręcznikiem

Zawiń włosy w ręcznik i delikatnie wyciśnij z nich nadmiar wody. Na tym etapie, należy uważać, aby nie trzeć energicznie. Jeśli to zrobisz, prawdopodobnie naruszysz łuskę włosa i sprawisz, że włosy będą się puszyć.

Już dziś umów się z jednym z naszych specjalistów od loków na strzyżenie na sucho!

3. Nałóż swój produkt

Gdy Twoje włosy nie będą już ociekać wilgocią, nałóż swój ulubiony produkt do stylizacji Delilah. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane ręcznie przez nas i są wyjątkowo nawilżające i nawadniające. Ponadto, są piękne, bogate i kremowe. Wszystkie są dostępne w sklepie, więc koniecznie kup je przy następnej okazji!

Nałóż niewielką ilość produktu (lekko uniesiona moneta 20 centowa) na dłoń. Rozetrzyj produkt delikatnie w dłoniach, a następnie wmasuj go we włosy od końcówek aż po nasadę. Produkt należy rozprowadzić na włosach w ciągu kilku minut. Jeśli potrzebujesz więcej produktu, nałóż go na dłoń w niewielkiej ilości. Zbyt duża ilość produktu = sztywne, chrupiące loki! Nikt tego nie chce! Nie zapominaj również o linii włosów i okolicach karku - te obszary również chcesz wyeliminować.

Jeśli nie możesz przyjść i wziąć naszych fantastycznych produktów do stylizacji Delilah, sugerujemy, abyś użyła bogatego, gęstego kremu, który w dotyku przypomina sorbelen. Dzięki temu uzyskasz pięknie nawilżone i kontrolowane loki bez chrupania!

4. Suszenie z dyfuzorem

Używając swojego ulubionego dyfuzora, odwróć głowę do góry nogami. Delikatnie przytrzymaj koniec akcesorium dyfuzora do włosów. Suszyć małe partie włosów na raz, w krótkich seriach około 10 do 20 sekund. Pamiętaj, że dyfuzor może stać się dość gorący - musisz mieć na uwadze, że nie spalić się lub zbyt ciepło włosy.

Po około 5 minutach włosy będą w 90% suche. W tym momencie, lubię odwrócić głowę na jedną stronę i zastosować dyfuzor. W ten sposób możesz upewnić się, że obszar wokół uszu jest suchy. Powtórz ten krok również po drugiej stronie głowy. Następnie poświęć trochę czasu linii włosów.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, włosy mają być w 100% suche, aby się nie puszyły! Proces suszenia powinien trwać około 10 minut (jeśli Twoje włosy są długie i grube, może to potrwać nieco dłużej).

5. Zimny strzał

Gdy włosy są już całkowicie suche, ustaw suszarkę na "zimno". Następnie dać całą głowę szybki wizz wokół. To ustawi swoje loki i zablokować w objętości!

6. Małe niesforne kosmyki?

Jeśli, na wszelki wypadek, jest trochę więcej frizz niż można by chcieć, zastosować niewielką ilość odżywki w sprayu lekko na włosy i delikatnie scrunch go w. Powinno to wyeliminować ewentualne nadmierne puszenie się włosów.

Zobacz

Przykładowy biznes plan salonu fryzjerskiego

Otwarcie i prowadzenie salonu fryzjerskiego to pasjonująca inicjatywa biznesowa, która wymaga nie...

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...