Polecamy

Spraw, aby Twój salon stał się przytulną ucieczką w zimie!

Sposoby na wypadające włosy

Tipy

System rezerwacji online czy system zarządzania salonem - co jest lepsze dla Twojego biznesu fryzjerskiego i kosmetycznego?

Prowadząc swój biznes fryzjerski i kosmetyczny, prawdopodobnie zastanawiałeś się nad zakupem systemu rezerwacji wizyt online, dzięki któremu nie będziesz już musiał przyjmować wszystkich rezerwacji osobiście lub przez telefon. A może posiadasz już program do rezerwacji klientów, ale nie możesz przestać się zastanawiać, czy istnieje rozwiązanie bardziej efektywne niż to. Dziś przyjrzymy się różnicom między prostym narzędziem do rezerwacji online a systemem zapewniającym bardziej złożone funkcjonalności, co pozwoli Ci podjąć decyzję, które z nich jest lepsze dla Twojego modelu biznesowego.

Różnice między systemem rezerwacji kalendarza online a oprogramowaniem do zarządzania salonem

Na pierwszy rzut oka, główną różnicą między tymi dwoma wydaje się być zakres funkcji, które zapewniają. Większość zwykłych kalendarzy online rezerw acja zrobić tylko to, co ich nazwa sugeruje - pozwalają klientom wybrać datę spotkania, a następnie niech o tym wiedzieć, zaznaczając go w kalendarzu cyfrowym. Możesz znaleźć mnóstwo takich systemów rezerwacji kalendarza w Internecie, niektóre z nich są nawet darmowe do użytku. Wydaje się, że to świetny interes... a może jednak?

Dużo stabilniejsza praca

Warto wziąć pod uwagę fakt, że umawianie spotkań to zbyt poważna sprawa, by powierzyć ją przypadkowemu narzędziu. Wystarczy, że system ulegnie drobnej awarii, a Ty znajdziesz się w kompletnym chaosie. Narzędzie może nie ograniczać podwójne rezerwacje, nie informować o nowych spotkaniach, nie powiadamiać o anulowaniu ... to trwa tylko jeden przypadek, jak to i Twoja reputacja idzie na południe. Wyobraź sobie, że cały Twój harmonogram się rozpada - Twoi klienci będą wściekli, straty będą naprawdę znaczące, a Twoja reputacja ucierpi. A przecież nie zrobiłeś nic złego!

Nie jest najlepszym pomysłem ufać rozwiązaniom, które mogą nie być odpowiednio utrzymywane. Technologia zmienia się nieustannie i firmy muszą stale dbać o swoje produkty, w przeciwnym razie bardzo szybko będą one podatne na błędy i niestabilne. Dlatego właśnie, wybierając system rezerwacji salonu, powinieneś zdecydować się na coś naprawdę niezawodnego. Wsparcie na żywo jest zawsze dobrym znakiem - oznacza to, że firma inwestuje w dostarczanie niezawodnych rozwiązań i będzie tam, aby Ci pomóc, jeśli doświadczysz trudności jakiegokolwiek rodzaju. W Versum, traktujemy udzielanie wsparcia bardzo poważnie - nasi eksperci chętnie z Tobą porozmawiają, pomogą rozwiązać Twoje problemy i zareagują natychmiast, gdy tylko zdarzy się najmniejsza niedogodność.

Bezpieczeństwo danych

Przyjmowanie prywatnych informacji od klientów wymaga zapewnienia im absolutnego bezpieczeństwa, a tanio tworzone systemy zazwyczaj nie są tak bezpieczne. Pamiętaj, że zgodnie z GDPR to Ty jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo danych swoich klientów - i to Ty będziesz ponosił koszty ewentualnych wycieków danych. Ponieważ dane są obecnie najcenniejszym dobrem, nic dziwnego, że wiele złośliwych osób może dążyć do włamania się do baz danych programów, dlatego tak ważne jest, aby wybrać oprogramowanie, które priorytetowo traktuje bezpieczeństwo i jest stale utrzymywane, aby zapewnić, że wszystko idzie gładko w tym dziale.

Niektóre niezaufane firmy produkujące oprogramowanie mogą nawet sprzedać Twoje dane - choć jest to zdecydowanie nielegalne i złośliwe, takie sytuacje zdarzają się codziennie i trudno je udowodnić. Dla własnego bezpieczeństwa - nie wprowadzaj wrażliwych danych swoich klientów do przypadkowego, taniego oprogramowania, licząc na to, że wszystko będzie dobrze!

Rezerwacja salonu online z Versum

Versum jest czymś więcej niż tylko prostym elektronicznym systemem rezerwacji dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych - to oprogramowanie do zarządzania salonem, które automatyzuje wszystkie Twoje codzienne zadania tak bardzo, jak to tylko możliwe. Pomiędzy wszystkimi jego funkcjonalnościami, dostarcza Ci również zaawansowany system rezerwacji online.

Które salony mogą korzystać z rezerwacji online z Versum?

Czy uważasz, że Twój biznes jest zbyt mały, aby wykorzystać system zarządzania salonem? To nieprawda! Versum ma plan dedykowany dla wszystkich małych firm, od wynajmujących kabiny i krzesła po pracujących w domu freelancerów. Możesz przeczytać więcej o powodach, dla których nasze oprogramowanie do zarządzania salonem i indywidualnymi firmami to połączenie stworzone w niebie tutaj.

A co jeśli Twoja firma rozrasta się coraz bardziej? Mamy cię pokryte, jak również! Wszystkie rezerwacje trafiają bezpośrednio do Twojej książki wizyt i nie musisz się martwić, że ktoś będzie z nimi zadzierał - to Ty ustalasz poziomy dostępu dla swoich pracowników. Pełna kontrola nad wszystkim i najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa - Versum gwarantuje Ci jedno i drugie.

Jak system przypomina o wizytach zarezerwowanych online?

Czy wiesz, że Versum może pomóc Ci zredukować liczbę nieobecności nawet o 70%? Wyobraź sobie, ile pieniędzy (nie mówiąc już o czasie i nerwach) możesz zaoszczędzić bez tych wszystkich irytujących przypadków nieodpowiedzialności klientów! Jak Versum to robi?

Odpowiedź jest prosta - automatyczne przypominanie o wizytach! Wszyscy Twoi klienci, bez względu na to jak postępują z rezerwacjami, otrzymają wiadomość przypominającą o zbliżającej się wizycie. A co najlepsze? Po ustawieniu, przypomnienia nie będą wymagały Twojej uwagi - system rezerwacji salonu wyśle wszystko na czas automatycznie.

Twoja własna mikrostrona rezerwacji

Jest jeszcze wiele innych zalet przyjmowania rezerwacji online w salonie fryzjerskim i kosmetycznym z Versum! Jedną z nich jest otrzymanie własnej strony rezerwacyjnej, którą możesz dostosować do swoich potrzeb i pragnień. To Ty masz kontrolę nad tym, które usługi mogą być rezerwowane online, którzy pracownicy mogą być wybrani, długość przedziału czasowego dla poszczególnych usług, minimalny i maksymalny czas rezerwacji, ostateczny czas na zmianę lub odwołanie wizyty i tak dalej. Możesz nawet ustalić maksymalną ilość zarezerwowanych terminów osobno dla nowych i stałych klientów!

Integracja z Facebookiem

Dzięki Versum, możesz sprawić, że droga klienta od obejrzenia Twojej niesamowitej pracy na fanpage'u na Facebooku do zarezerwowania terminu będzie tak krótka, jak to tylko możliwe! Versum integruje się z Facebookiem, więc za pomocą kilku kliknięć możesz dodać przycisk "Zarezerwuj teraz" na swoim fanpage'u, prowadzący prosto do Twojej mikrostrony rezerwacji. Teraz Twój potencjalny klient nie będzie się rozpraszał ani gubił!

Dlaczego Versum jest o wiele lepsze niż zwykły system rezerwacji w salonie?

Dlaczego wolałbyś mieć tylko jedną funkcjonalność, skoro możesz mieć ich cały pakiet, idealnie ze sobą zsynchronizowanych? Versum daje Ci swobodę kontroli nad funkcjonowaniem Twojego biznesu w dowolnym miejscu i czasie - a jednocześnie wykonuje za Ciebie kawał dobrej roboty.

Zarządzanie salonem

Bycie właścicielem firmy może być przytłaczające. Sama ilość spraw, o które musisz zadbać, może przyprawić Cię o zawrót głowy. Za każdym razem, gdy jesteś z dala od salonu, czujesz się niespokojny i trudno Ci się zrelaksować. Czy to brzmi znajomo? Versum przychodzi z pomocą - oprogramowanie jest oparte na chmurze, więc możesz sprawdzać raporty finansowe, harmonogramy pracy pracowników czy stany magazynowe kiedy tylko chcesz i gdziekolwiek jesteś. Jedyne czego potrzebujesz to urządzenie z dostępem do Internetu!

Szczegółowa ewidencja klientów

Pracując w branży beauty, musisz traktować każdą wizytę tak, jakby była pierwszą - Twoja obsługa klienta musi być na najwyższym poziomie! Musisz zapamiętać tak wiele informacji - od formuły kolorystycznej klientki po jej gust kawowy. Dzięki cyfrowej ewidencji klientów, masz wszystkie szczegóły w jednym miejscu - od pełnej historii wizyt i zakupów po zdjęcia przed i po.

Książka terminów

Pożegnaj się z bazgraniem w notatniku - teraz masz wszystkie spotkania w jednym miejscu i możesz je łatwo edytować lub zmienić ich termin poprzez proste przeciąganie i upuszczanie. Możesz uzyskać zdalny dostęp do książki spotkań i ustawić różne poziomy dostępu dla swoich pracowników.

Komunikacja SMS

Od automatycznych przypomnień o wizytach po starannie przygotowane kampanie wiadomości masowych - z Versum nigdy nie stracisz kontaktu z klientami. Nic tak nie zwiększa zaangażowania jak spersonalizowana wiadomość tekstowa!

Statystyki i raporty w
czasie rzeczywistym Kontroluj liczby dzięki statystykom finansowym w czasie rzeczywistym i szczegółowym raportom wydajności. Teraz masz zawsze pod ręką dane dotyczące liczby rezerwacji i czasu pracy.

Zarządzanie pracownikami

Stań się doskonałym menedżerem salonu kosmetycznego - planuj pracę, przydzielaj zadania, motywuj zespół i śledź jego wydajność. Versum prowadzi ewidencję urlopów i nieobecności, automatycznie oblicza stawki prowizji i dostarcza szczegółowe raporty z pracy.

Kontrola zapasów

Twój cyfrowy pomocnik będzie za Ciebie sprawdzał stany magazynowe, sprzedaż i zużycie produktów. Już nigdy więcej nie zapomnisz o złożeniu odpowiedniego zamówienia.

Automatyzacja marketingu

Najsprytniejszy asystent marketingowy jakiego kiedykolwiek spotkałeś! Przeanalizuje Twoją bazę klientów, znajdzie tych, którzy dawno Cię nie odwiedzali i wyśle im spersonalizowane oferty, a także zasugeruje produkty, które przedłużą efekty poprzedniego zabiegu i zaprosi na kolejną wizytę w samą porę.

Program lojalnościowy

Zapomnij o zbieraniu pieczątek - zwiększ lojalność klientów w znacznie nowocześniejszy sposób! Ponieważ stali bywalcy to Twoje najbardziej stabilne źródło dochodu, zafunduj sobie Program Lojalnościowy, który pomoże Ci zbudować trwałe relacje, oparte na nagradzaniu rekomendacjami i rozpowszechnianiu informacji.

Jeśli szukasz wygodnego, kompleksowego rozwiązania stworzonego z myślą o potrzebach prawdziwych właścicieli salonów fryzjerskich i kosmetycznych, daj Versum szansę. Możesz testować Versum przez dwa tygodnie za darmo - bez podpisywania umowy, bez karty kredytowej. Zamiast kupować tylko narzędzie do rezerwacji online, kup sobie nowego, najbardziej pracowitego pracownika, który pomoże Ci zarządzać Twoim biznesem i przyniesie Ci więcej zysków niż kiedykolwiek wcześniej!

[Ogółem: 1 Średnia: 5/5]

Spis treści.

 • Różnice między systemem rezerwacji kalendarza online a oprogramowaniem do zarządzania salonem
  • Znacznie bardziej stabilna wydajność
  • Bezpieczeństwo danych
 • Rezerwacje online w salonie z Versum
  • Które salony mogą korzystać z rezerwacji online w Versum?
  • W jaki sposób system przypomina o wizytach zarezerwowanych online?
  • Twoja własna mikrostrona rezerwacji
  • Integracja z Facebookiem
 • Dlaczego Versum jest o wiele lepsze niż zwykły system rezerwacji salonów?
  • Zarządzanie salonem
  • Szczegółowa ewidencja klientów
  • Książka terminów
  • Komunikacja SMS
  • Zarządzanie pracownikami
  • Kontrola zapasów
  • Automatyzacja marketingu
  • Program lojalnościowy
Zapisz się do newslettera Możesz przeczytać politykę prywatności tutaj.

Zobacz

Oznaki nadchodzącej katastrofy w Twoim salonie...

Kiedy zbliża się burza, możesz poczuć, że zbliża się na długo przed pierwszym grzmotem...

10 wskazówek marketingowych dla studiów...

Postawmy sprawę jasno: większość tatuażystów nie spędza zbyt wiele czasu na tworzeniu reklam...

5 rzeczy, które właściciele salonów chcieliby...

Zdarzyło się to każdemu właścicielowi salonu, styliście, technikowi paznokci i makijażystce...