Polecamy

7 powodów, dla których łączenie zabiegów wygładzających...

Wszystko o sprzęcie, którego potrzebuje Twój salon kosmetyczny

Meble fryzjerskie

Wybór fotela fryzjerskiego. Jak wybrać ten najlepszy?

Wybierając idealne urządzenia do swojego gabinetu fryzjerskiego, nie można zapomnieć o tym, aby nie tylko cieszyły one oko, ale również były funkcjonalne i były dostępne w przystępnych cenach. Dobrej jakości akcesoria przyspieszają i uprzyjemniają czas pracy fryzjera. Odpowiedni wybór mebli oraz gadżetów do stylizacji włosów stanowi w pewnym sensie reklamę salonu. To sprawia, że warto stawiać na rzeczy, które bez wątpienia zrobią na klientach odpowiednie wrażenie. Jednym z najważniejszych miejsc w gabinecie fryzjerskim jest oczywiście fotel fryzjerski. Musi być on nie tylko stabilny, ale również komfortowy dla klienta. Co więcej, musi on również gwarantować fryzjerowi komfort pracy.

Pompa gazowa czy hydrauliczna?

Na rynku obecnie zakupić można fotele z pompą gazową oraz z pompą hydrauliczną. Fotele, które dostępne są z pompą gazową, cechują się zazwyczaj świetną ceną, jednak nie są one tak funkcjonalne, jak fotele z pompą hydrauliczną. W przypadku podwyższania lub obniżania fotela z pompą gazową konieczne jest uprzednie poproszenie klientki, aby z niego zeszłą. Warto wspomnieć również o tym, że podnośniki gazowe nie są tak stabilne, jak hydrauliczne. Fotele dostępne z pompą hydrauliczną są o komfortowe i bez wątpienia uprzyjemniają pracę zarówno fryzjerowi, jak i czas oczekiwania na skończenie usługi klientowi. Bez trudu można tutaj regulować siedziskiem nawet wtedy, kiedy klient siedzi na fotelu.
 

fotel do salonu fryzjerskiego fryzjerski fotel fotel fryzjerski

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://mila-furniture.com/products/styling-chairs-1/onda-70


Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zakupie fotela fryzjerskiego?

Ważny jest nie tylko rodzaj pompy, ale również kilka innych aspektów. Ważna jest też podstawa fotela, gdyż to od niej zależy stabilność danego mebla. Warto stawiać na modele, których podstawa jest duża, masywna oraz w kształcie koła lub kwadratu. Zdecydowanie najpopularniejsze są fotele z chromowaną podstawą, gdyż są one uważane za jedne z najtrwalszych mebli na rynku. Kolejną kwestią jest optymalna waga danego fotela. Zalecana waga to ta, która nie przekracza 10 kg. Ciężki fotel będzie niezwykle trudny w manewrowaniu. 

Ceny nie są najważniejszą kwestią, jednak koszt dla niektórych to kwestia kluczowa. Niestety zakup nowych mebli do salonu wiążę się z dużymi nakładami pieniędzy. Jeżeli sytuacja zmusza Cię do oszczędzania, nie decyduj się na oszczędzanie na fotelu fryzjerskim. To najważniejsza rzecz, jaka znajduje się w salonie fryzjerskim i odpowiada ona za komfort pracy fryzjera oraz za samopoczucie klienta. 

Estetyka fotela fryzjerskiego

Dobry fotel nie może być zbyt ciężki, jednak powinien być funkcjonalny. Nie należy zapominać również o tym, że fotel musi dobrze komponować się w salonie. Dostępne są fotele w wielu różnych stylach. Bardzo ciekawe rozwiązania proponują marki Ayala i Panda, które w swojej ofercie mają meble klasyczne oraz nowoczesne. Warto zaznaczyć, ze producenci mebli do salonu fryzjerskiego starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc meble dobrej jakości i możliwie niskich cenach. Tak dzieje się przynajmniej w przypadku firm ekskluzywnych, jak wspomniane wcześniej. 

Zobacz

Nowoczesne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Każdy ma inny gust i preferencje. Dlatego każdy chce zaprojektować swój dom tak, aby...

Meble do salonu fryzjerskiego

Jeżeli Twój zakład fryzjerski ma sprawiać profesjonalne wrażenie, powinieneś pomyśleć o...