Polecamy

Zalety oprogramowania rezerwacyjnego w sieci salonów fryzjerskich

Terapia podciśnieniowa: co to jest i jak działa ten zabieg...

Porady dekoratorskie

Jak dobrze wyposażyć salon fryzjerski i na co zwrócić uwagę?

Podczas tworzenia salonu fryzjerskiego myślimy o dobrej lokalizacji, wymogach prawnych, dobrze wykwalifikowanej kadrze. Nie możemy jednak zapomnieć o tym by nasz salon był uważany za profesjonalny musi być odpowiednio wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty. Jak więc wyposażyć nasz salon? Tutaj postaramy się wam odpowiedzieć na to pytanie. 

Najważniejszy mebel naszego salonu - fotel fryzjerski

Nie możemy zaprzeczyć, że dobry fotel zapewni zarówno komfort naszemu klientowi jak i fryzjerowi, który go obsługuje. To podstawowy element naszego salonu. Zachęcamy do wyboru mebla, który będzie wygodny i stabilny, a dodatkowo wyposażony będzie zarówno w podnóżek, który jeszcze bardziej zwiększy komfort klienta oraz podłokietnik. Dodatkowo powinien on posiadać:

  • możliwość regulacji wysokości przy pomocy pompy
  • posiadać obicie z łatwej do utrzymania eko-skóry
  • mieć atrakcyjny design

 

konsoleta Ayala  konsoleta fryzjerska  konsoleta
Materiały pobrane ze strony: https://ayala.com.pl/produkty/konsolety-fryzjerskie/

 Nowoczesne lustra i konsolety fryzjerskie

To kolejne ważne elementy naszego salonu. Należy rozglądać się za lustrem, które będzie odporne na działanie wilgoci. Domowe lustra nie spełniają takiego wymogu. Dodatkowo dobre lustro powinno być odporne na korozję, dobrze oświetlone z estetyczną oprawą, która będzie pasować do reszty salonu.
Stabilny koker fryzjerski to kolejny mebel, który powinien znaleźć się w naszym salonie. Powinien on tak samo jak fotel mieć możliwość regulacji wysokości. Można się teraz zdecydować na modele posiadające oparcie oraz takie, które go nie posiadają. Ważne jest jednak by posiadał on gumowe kółka, które będą umożliwiały poruszanie się. Tak samo jak w przypadku fotelu należy wybrać odpowiednie obicie, czyli tak jak w poprzednim przypadku dobrej jakości eko-skórę, którą łatwo utrzymamy w czystości.

Myjnia fryzjerska

Podczas zabiegów jest to bardzo przydatna rzecz. Aktualnie dostępne są zarówno myjnie wolno stojące oraz takie połączone z stabilnym fotelem. Jaka powinna być taka myjnia? Najważniejsze jest żeby była wygodna dla klienta. Warto zdecydować się także na model z wymiennym siedziskiem. Tak jak w przypadku pozostałych mebli warto wybrać odpowiednie obicie z eko-skóry, które będzie spełniać wymogi sanitarne. Możesz zdecydować się także na myjnię, która ma funkcję masażu.

Wózek Signiorina  Wózek Fryzjerski Emi  Wózek Fryzjerski Ciak

Materiały pobrane ze strony: https://ayala.com.pl/produkty/akcesoria/

Wygodne wózki i pomocniki fryzjerskie

Podczas przeprowadzania różnych zabiegów wymagane jest by nasz pracownik miał łatwy dostęp do różnego rodzaju akcesoriów i preperatów. Dlatego warto w naszym salonie umieścić profesjonalne pomocniki lub wózek, które dzięki kółkom będzie się łatwo przemieszczał oraz nadawał się do trzymania na nim akcesoriów i kosmetyków. Ważne elementy takiego wózka to odpowiednie materiały odporne na temperatury i wilgoć, półki na akcesoria oraz uchwyt na suszarkę, gumowe kółka. 

Poza tymi elementami każdy zakład fryzjerski powinien mieć pełen zestaw akcesoriów fryzjerskich oraz sprzętów, które są niezbędne do pracy fryzjera. 

Zobacz

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

Dobrze zaprojektowany salon fryzjerski to pewny sposób na sukces. Ważnym jest więc by już...

Nowoczesny salon fryzjerski

Każdy urządza swoje mieszkanie lub biuro według indywidualnych upodobań. Jest to niezwykle...

Poczekalnia w salonie fryzjerskim – miejsce...

Nie od dziś wiadomo, że salon fryzjerskie jest nie tylko miejscem, gdzie można uzyskać...