Polecamy

Fotele fryzjerskie - Ranking 2022

Zimowe modne fryzjerskie i kolorystyczne

Porady dekoratorskie

Jak zaprojektować odpowiednio salon fryzjerski?

Dobrze zaprojektowany salon fryzjerski to pewny sposób na sukces. Ważnym jest więc by już na etapie projektowania swojego salonu mieć na uwadze kilka cennych rad, które ułatwią odpowiednie zaprojektowanie salonu.

Należy pamiętać, że jest to miejsce publiczne, dlatego należy trafić w gusta potencjalnych klientów. Należy dokładnie zbadać okolicę, w której będzie znajdował się nasz salon, bo to właśnie od miejsca, ludzi mieszkających w okolicy i ich oczekiwań, zależy w głównej mierze wystrój naszego lokalu.

Typy lokalizacji

Salon fryzjerki można z powodzeniem ulokować w wielu strefach miasta. Owe strefy decydują o klimacie jaki powinien panować w naszym lokalu. Wyróżnić można podstawowe typy lokalizacji - salon na osiedlu, w centrach handlowych i w centrum miasta. Decydując się na salon w centrum handlowym, powinien on pasować do wystroju całego centrum i być w miarę nowoczesny. Tworząc nasz salon na osiedlach, jego wnętrze powinno być przytulne i oddawać domowy klimat. Zdecydowanie przydadzą się tu miękkie i wygodne kanapy, które pozwolą na relaks i odpoczynek w oczekiwaniu na strzyżenie i w jego trakcie. W przypadku ulokowania centrum w środku miasta, najważniejsza jest witryna, która sprawi że nasz salon będzie rzucał się w oczy i zachęcał potencjalnych klientów.

Bez względu na to w jakiej lokalizacji będzie umieszczony nasz salon, warto także pomyśleć o sprzedaży kosmetyków pielęgnujących włosy, których używamy w naszym lokalu. Da to dodatkowy zysk, a także uwiarygodni wartość usług oferowanych w lokalu.

poczekalnia Mila Furniture
Źródło zdjęcia: http://mila-furniture.com/products/poczekalnie-5/angel-29

Podstawowe strefy w salonie fryzjerskim

Strefy w salonie fryzjerskim uzależnione są od jego powierzchni. W mniejszych lokalach podział ten może być omowny, w większym lepiej będzie go nieco wyeksponować. Planowanie należy rozpocząć od ulokowania poczekalni. W tej strefie powinny znaleźć się stoliki kawowe, kanapy i wygodne fotele. Dobrym pomysłem jest wyłożenie kilku w miarę często aktualizowanych gazet i automatu z przekąskami i napojami. Przydatna jest także strefa recepcyjna, która ułatwi odbieranie telefonów i umawianie klientów na odpowiednie godziny. Najważniejsza jest jednak strefa, w której będziemy dokonywać strzyżenia naszych klientów. Wyposażona w wygodne fotele fryzjerskie, konsolety i szafki służące do przechowywania instrumentów używanych w pracy. Równie istotna jest strefa mycia, gdzie znajdziemy profesjonalne myjnie, tak by jak najbardziej można było zadowolić klienta. Nie może ona jednak być większa od strefy fryzjerskiej, gdyż będzie to tylko marnowanie miejsca. W salonach fryzjerskich znajduje się zazwyczaj także strefa laboratoryjna, w której przygotowuje się np. farby do włosów, a także obowiązkowo, strefa socjalna dla pracowników obiektu.

Musimy być przygotowani na to, że klient jest najważniejszy i często będziemy musieli zrezygnować z udogodnień dla siebie i pracowników, po to, by więcej miejsca przeznaczyć dla klientów. To głównie z myślą o nich projektujemy wnętrza salonów i to ich samopoczucie i nastrój powinny być najważniejsze.

Zobacz

Nowoczesny salon fryzjerski

Każdy urządza swoje mieszkanie lub biuro według indywidualnych upodobań. Jest to niezwykle...

Poczekalnia w salonie fryzjerskim – miejsce...

Nie od dziś wiadomo, że salon fryzjerskie jest nie tylko miejscem, gdzie można uzyskać...

Jak dobrze wyposażyć salon fryzjerski i na co...

Podczas tworzenia salonu fryzjerskiego myślimy o dobrej lokalizacji, wymogach prawnych, dobrze...